bugün

şafak sezerli, mehmet ali alaboralı, peker açıkalınlı kadrodan sonra üçüncü kuşak hababam sınıfı geliyormuş.

https://medyanoz.org/Habe...E-VIZYON-TARIHI-ACIKLANDI

yönetmen: doğa can anafarta
oyuncular: toygan avanoğlu, yusuf çim, altan erkekli, fırat albayram, özge özacar, hande katipoğlu, sadi celil cengiz, osman alkaş, sami aksu, nazlı pınar kaya
(bkz: Aç kapıyı veysel efendi)
milli sporumuzdur bir şeyin posasını çıkarana kadar ekmeğini yemek.

-e kim uğraşacak değil mi yeni bir şey üretmekle?

biri recep ivedik 82348'yi çeker parayı götürür, öbürü 50 senelik filmi tekrar çeker parayı götürür, beriki 30 senelik şarkıları coverlar parayı götürür.

amk memleketinde yeter ki bir şey üretmeden para kazanabilme fırsatı olsun.
kadro çok eğlenceli görünmüyor, yeni kuşakta hababam sınıfı tadına yakın bir lezzet sunabilecek oyuncular vardır elbet, keşke onlarla da anlaşılsaydı.
(bkz: bi bitmediniz amk) hiçbir yaratıcılık yok amk
habire eskileri sil parlat yeniden ver.
ölüyü çok yıkarsan ya osurur ya sıçar. o yüzden bazı şeyleri tadında bırakmak lazım.
umarım hepimizi şaşırtır, çoğumuz ümitli değiliz tabi.
Çok da kötü bakmadığım film. Belki efsane kadroyu yakalayamayabilirler. Fakat belki iyi bir şekilde kotarabilirler. Neden olmasın? Bir konunun çokça işlenmesi... Onun suyunun çıktığını göstermez. dÜNDEN BUGÜNE PEK ÇOK iSTANBUL'UN FETHi FiLMi ÇEKiLDi. "vATAN yAHUT siLiSTRE" BiLE 2-3 KERE SiNEMAYA AKTARILMIŞTIR. siNEMADA ZATEN ÖNEMLi OLAN KONU DEĞiL; NASIL iŞLENiLDiĞi. ki AYNI KONU iŞLENSE BiLE HER SEFERiNDE, HER SiNEMAYA AKTARILDIĞINDA, ESER TEKRAR YAZILIYOR.
ikinci nesil güzeldi. Kaliteyi bozmazlarsa neden olmasın? Beklentiyi yüksek tutuyorum.

Beybi!
filmin yönetmeni daha önce hürkuş ve babamın ceketi filmlerini de çekmiş. ben izlemedim ama izleyenler az buçuk kapasitesi ve bu filmi kotarabilme ihtimali hakkında tahminde bulunabilir.

lesley mateas uyardı: yönetmen değil yapımcılar aynıymış.
Herşey kararında güzel. Tadında bıraksak, abartmasak olmuyor mu denilesi çalışma. Belki de önyargılıyımdır bilemiyorum ama şuan böyle düşünüyorum.
Teaser fragmanı yayımlanmış film.

https://www.youtube.com/w...23j_9r4&v=3f7g_XdvGeY
rezil etmeseler bari.
Bir şeyinde bokunu çıkartmasak olmuyor. Evet.
neden kızlı erkekli ya? yine saçma sapan aşk hikayeli bombok bir film olacak. hababam sınıfını güzel yapan durum komedileriydi belli bir hedef senaryo yoktu. bir grup öğrencinin dayanışmasını, birbirlerine olan arkadaşlık bağını anlatıyordu. para kazanmak uğruna seriyi vıcık vıcık ettiler. ilyas salmanlı hababam filmleri bile bu yüzden tutmadı. hala anlayamıyorlar inatla sikindirik kızlı erkekli, aşk hikayeli bayat espirilerle film çekecekler. inşallah gişede çakılırlar.
galiba 2005 yılında mehmet ali erbil'li, şafak sezer'li hababam sınıfı merhaba filmini az biraz efsane hale getirmek için çekilecek film. aksi halinin insanın film aklına ters olduğu kanaatindeyim. gösterime bile girmeden fragmandan anlayabiliyorsunuz. kemal sunal'lı hababam sınıfı serilerinin yanına yaklaşamaz bile demek utandırıyor beni. bu söylenilenler nostaliji budalalığı değil kesinlikle. çünkü ertem eğilmez'in hababam sınfı başlı başına bir baş yapıt sunmuştu bizlere.
yarın vizyona girecek film.
bari fragmanı izleyeyim dedim. belki güzel bir sahne yapmışlardır. bildiğin abazan sınıfı çekmişler. yani söylemeye gerek yok aslında. eskisi gibi zaten olamaz fakat eskisinin;
%0.1'i gibi olsun bari diye düşünmüştüm. ama o da yok.
zaten bir kere yaptılar bunu. güdük necmi'nin hatırına izlemiştik onu. mehmet ali erbil, şafak sezer falan. ama bu seferki;
7-18 yaş aralığı film olmuş.
Henüz vakit varken vizyona girmeden yok edilmesi gereken film.
hababam sınıfı serisi kemal sunal ile güzeldi gerisi çöp.
hababam sınıfı dediğin efsane kemal sunal, halit akçatepe, şener şen, tarık akan'la efsane olmuş ve 3 filmde anlatacağını anlatıp işini bitirmiştir.

saydıklarım dışında ilyas salmanlı, cem özer'li mehmet ali erbil'li (eski) filmde kabul edilebilir.

şafak sezer, mehmet ali alabora'lı işin içine aşkın girdiği tüm seriden boktandır ve öyle kalacaktır.

ilk kez habam sınıfı adına negatif bakmama neden olmuştur bu film. umarım istediği başarıyı yakalayamaz ve devamı gelmez.
Bu ülke ne zaman güzel bir film üretecek ? alayı çöp alayı gereksiz.
rıfat ılgazın eserinden diyor,yahu rıfat ılgazın hababam sınıfıyla ilgili hababam sınıfı yeniden diye bir kitabı yok.
orjinal hababam sınıfı serisindeki karakterler birebir aynı olmasada o karakterler orjinal seride yer almış karakterlerdi.
ikinci nesil hababam sınıfı filmleride birbirinden kötüydü.
şimdi üçüncü nesil hababam sınıfını çekiyorlar.
kitaba uygun çekseler amenna ama kitapla bağlantısı olmadan üçüncü sınıf ergen tiplemelerle rıfat ılgazın eserine karşı büyük bir haksızlıktan başka bir şey değil.

son olarak kemal sunal ne demişti hababam sınıf bir daha çekilemez ben de türkiyenin gelmiş geçmiş en komik adamının bu sözünü doğru buluyorum.evet bazı filmler yeniden çekilemez kült filmleri teker teker rebootlayıp seyircinin önüne temcit pilavı gibi koymanın manası yok.

not:tiyatro olarak çok kez yapılmıştı ilerleyen dönemlerde yine yapılırsa izlerim.
henüz izlemeden olmamış diye yaftalamak yanlış olur ama ne yapılırsa yapılsın ilk çekilen hababam sınıfı serisinin yerini hiçbiri dolduramaz. ama toygan avanoğlu belki filmi kurtarabilir.
Gitmem DVD si çıksa almam.
bıkmadınız amk filmini tekrar tekrar YAPAMAMAKTAN.