1. 1.
  Yeni Hababam Sınıfı filminin oyuncuları, 1974 yılında çekilen ilk filmde olduğu gibi yine ilan verilerek bulunacak.

  Rıfat Ilgaz'ın 1957'de başladığı beş kitaplık serisinden sinemaya uyarlanan ve 1974 yılında Ertem Eğilmez'in yönetmenliğinde beyaz perdeye taşınan Hababam Sınıfı üçüncü kez filme çekiliyor. Ertem Eğilmez'in Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Tarık Akan gibi oyuncularla birlikte çektiği film serisi, daha sonra 2004 yılında oğlu Ferdi Eğilmez'e de ilham vermiş ve Mehmet Ali Erbil, Zeki Alasya, Şafak Sezer, Mehmet Ali Alabora ve Hülya Koçyiğit gibi isimlerin yer aldığı yeni Hababam Sınıfı filmleri çekmişti. Senaryosu Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey tarafından kaleme alınan bu yeni versiyonun yönetmen koltuğunda Damat Takımı ve Biz Size Döneriz filmlerinin yönetmeni Doğa Can Anafarta oturacak.

  Çekimlerinin 6 haftada tamamlanması ve 2019'da vizyona girmesi planlanan filmin oyuncu kadrosu, 1974 yılındaki ilk filmde olduğu gibi yine ilanla bulunacak. Oyuncu başvuruları bu hafta başlayacak Hababam Sınıfı'nın ilanları bu kez gazeteden değil, internetten verilecek. Kadronun halkın içinden insanlar arasından seçilmesi ve seçilen kişilere film çekimlerinin başlamasından önce oyunculuk dersi verilmesi planlanıyor.
  4 -1 ... skip 61 kenara
 2. 2.
  (bkz: sikip atacaklar)
  6 ... ruut altmis alti
 3. 3.
  ben ne olacakları söyleyeyim, ilan falan hikaye. ilanlara yine 45 tane kaslı, bir o kadar da yakışıklı ve kaypak tipler başvuracak. bunların içinde en yavşak ve kaslı 25 tanesi torpille seçilecek.

  oyunculuk ise hak getire.
  9 ... masklavi
 4. 4.
  Pek umudum yok ama inşallah güzel bir seri olur.
  ... komutan amina logar
 5. 5.
  Doğru bir yaklaşımla yola çıkmış proje. Zira Sinema salt "yetenek" değil "yüz" ister. ("Yüz" olduktan sonra, sinemanın teknik olanakları ile diğer pek çok şey kotarılır.) Orjinal serinin başarısı da biraz da bu yüzdendir. "Yüzler" karakterlere uygun bir şekilde seçilmiştir. Dilerim oyuncu seçimini başarılı bir şekilde yaparlar. Yoksa güm. Hoş, gerçi "hababam sınıfı" denince hemen herkesin aklında bir şey var. Bir insan çok da büyük bir "oyuncu" olmasa bile %20-30 oranında role hazırdır diyorum.
  ... lesley mateas
 6. 6.
  umarım olmaz dediğim projedir. o eski samimiyeti yakalayamadıktan sonra istedikleri kadar uğraşsınlar orijinali varken izlenmez.
  ... son tahlil
 7. 7.
  (bkz: taklitler aslını yaşatır)
  1 -1 ... zagortenay
 8. 8.
  başarılı olamayacağını bildiğim yeniden yapılacak olan filmdir.
  -1 ... allison reynolds
 9. 9.
  başta rahmetli kemal sunal ve tarık akan olmak üzere hain dom domu tulum hayrisi güdük necmisi hayta ismaili olmadan olamayacak, tutmayacak filmdir.
  10 ... mel mel bakan gibson
 10. 10.
  oyuncu arıyorlar.
  ... yilan yiyen