1. 1.
  Türk gençliğine; büyüklerine saygısızlık, üç kağıtçılık, fırlamalık gibi ihanetleri normal gösteren filmdir.

  utanç vesikasıdır.
  11 -57 ... seruven44
 2. 2.
  doğru bir tespittir. bu filmi 90'ların başında show tv'de izlediğimde ilkokula gidiyordum. ve izlerken büyük utanç duyuyordum öğretmenlere yaptıkları rezillikler sebebiyle.

  sonra ne olduysa oldu sırf gülüyoruz diye bütün türkiye bu filmi efsane yaptı. doğrudur film bir efsanedir ama bir sürü de ayıbı vardır.

  bir kere gözleri iyi görmeyen öğretmenle dalga geçmek kepazeliktir. ikincisi öğretmenliğe yeni başlayan bir genç kadına sulanmaları çok büyük rezilliktir. üstelik bunu en ufak bir utanma duyguları olmadan yaptılar. kulağı iyi duymayan öğretmene masallar anlatmaları yine başka bir ayıptır. birkaçının değil bütün sınıfın deli gibi sigara tiryakisi olmasını ne yaparız bilemiyorum.

  siz bakmayın bu film serisinin 90'larda ve 2000'lerde çok tutulmasına. 70'lerde de çok tutuldu ama kıyasıya eleştirildi dönemin sinema yazarları tarafından.
  18 -25 ... dakandaz
 3. 3.
  Hababam sinifi dokuz doğuruyor.
  Ömer ayşe yi hamile bırakıyor.

  Eminim bu filmi izleyen 70-80 neslinde bir çok ebeveyn kızımız okula gitmesin hamile kalır oğlumuz okula gitmesin serseri olur diyerek çocuklarını okutmamistir.
  9 -8 ... patronum
 4. 4.
  Cem yilmaz in bir skecini hatirlatmistir. Diyordu ya ; kimisi istanbul un selülitine bakar şiirler yazar yahya kemal olur kimisi sehrin karşısına geçer "sen mi büyüksün ben mi ananı ....em senin istanbul" diye haykırır.

  Filmi izlerken ne aldigin ile alakali bu. biz izlerken cok keyif aldik hala tekrar tekrar izlerken aliyoruz. Hic oyle kotu aliskanliklar edinmedikte. edinen varsa filmden degilde kendinden bilsin.
  29 -7 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  bu film dejenere ögrencilerden oluşan bir sınıfın bile mahmut hoca gibi bir eğitmenle bir takım değerlerden ödün vermeyecek şekilde eğitilebileceğini gösterir.
  hiçbir değeri olmayanların aradaki farkı algılayamaması doğal.

  hababam sınıfı haylazdır. misal kopya çeker. ama asla sırtını dine yaslayıp pek dürüst görünen dincilerin fetö örneğinde gördüğümüz gibi değil.
  ayrıca hababam sınıfı asla pek dürüst ve ahlaklı geçinen dincilerin fetö örneğinde yaptığı gibi abd'den emir alıp vatanı satmaz.
  9 -6 ... strawberry blonde
 6. 6.
  Görüyorum ki eski neslin kafası yine iyi. Zamanında iyi kafayı çekmişler, hala geçmemiş.
  1 -5 ... bay efendi
 7. 7.
  (bkz: ancak kötü insanların düşünebileceği şeyler)
  6 -1 ... mavi huydur bizde
 8. 8.
  Siz izlediğinizde yanlış mesajı alıyorsız o sizin sorununuz. Medem bu kadar kötü olguları çıkarıyorsun o zaman tam tersini yap iyi ol.
  3 -1 ... adnl
 9. 9.
  Mizah ancak onu kavrayabilecek zekaya sahip olanlarca anlaşılabilir. Ve mizahın gerçekliği diye bir şey olmaz. Mizahta her şey olur. yirmi yaşını geçkin lise öğrencileri gibi...

  Tabi toplum olarak iyice salaklaştırıldık mizahın ne olduğunu unuttuk. Daha anlaşılacak şekilde söylersek: "Karikatür gibi onlar kardeşim. Gül geç."
  4 -3 ... lesley mateas
 10. 10.
  sahtekarlığı filmlerden öğrendiğini söyleyenlere tavsiyeler;
  (bkz: aile şerefi)
  (bkz: neşeli günler)

  şayet hayatı filmlerden öğreniyorsanız, siz bu filmleri izleyin lütfen.
  17 -1 ... kutsal cezmi