1. 1.
    Türk gençliğine; büyüklerine saygısızlık, üç kağıtçılık, fırlamalık gibi ihanetleri normal gösteren filmdir.

utanç vesikasıdır.
    11 -56 ... seruven44
  2. 2.
    doğru bir tespittir. bu filmi 90'ların başında show tv'de izlediğimde ilkokula gidiyordum. ve izlerken büyük utanç duyuyordum öğretmenlere yaptıkları rezillikler sebebiyle.

sonra ne olduysa oldu sırf gülüyoruz diye bütün türkiye bu filmi efsane yaptı. doğrudur film bir efsanedir ama bir sürü de ayıbı vardır.

bir kere gözleri iyi görmeyen öğretmenle dalga geçmek kepazeliktir. ikincisi öğretmenliğe yeni başlayan bir genç kadına sulanmaları çok büyük rezilliktir. üstelik bunu en ufak bir utanma duyguları olmadan yaptılar. kulağı iyi duymayan öğretmene masallar anlatmaları yine başka bir ayıptır. birkaçının değil bütün sınıfın deli gibi sigara tiryakisi olmasını ne yaparız bilemiyorum.

siz bakmayın bu film serisinin 90'larda ve 2000'lerde çok tutulmasına. 70'lerde de çok tutuldu ama kıyasıya eleştirildi dönemin sinema yazarları tarafından.
    17 -25 ... dakandaz
  3. 3.
    televizyonlarda icat yapanlar, çevreyi koruyanlar, hayvanları koruyanlar vs. vs. var hangisini yapıyoruz?

bu sebeple öğrencilerin fikirlerini hababam sınıfı gibi önemli bir değere mal etmek çok saçma.

hababam sınıfı türk gençliğine ihanettir
    13 -3 ... lagavulinvebazlama
  4. 4.
    Hababam sinifi dokuz doğuruyor.
    Ömer ayşe yi hamile bırakıyor.

Eminim bu filmi izleyen 70-80 neslinde bir çok ebeveyn kızımız okula gitmesin hamile kalır oğlumuz okula gitmesin serseri olur diyerek çocuklarını okutmamistir.
    9 -8 ... patronum
  5. 5.
    Cem yilmaz in bir skecini hatirlatmistir. Diyordu ya ; kimisi istanbul un selülitine bakar şiirler yazar yahya kemal olur kimisi sehrin karşısına geçer "sen mi büyüksün ben mi ananı ....em senin istanbul" diye haykırır.

Filmi izlerken ne aldigin ile alakali bu. biz izlerken cok keyif aldik hala tekrar tekrar izlerken aliyoruz. Hic oyle kotu aliskanliklar edinmedikte. edinen varsa filmden degilde kendinden bilsin.
    29 -6 ... mel mel bakan gibson
  6. 6.
    oha. bu filme gelene kadar nice eleştirilecek şey vardır. o zaman hiç bir filmde silah patlamasın, aldatma olayları olayları olmasın vs. vs. gençler kendini hababam sınıfına bakıp haylazlık yapmıyor. haylaz oldukları için o film çekildi. ayrıca bu film öğrencileri 15 yaşında tasvir etmiyor 27 yaşında 25 yaşında tasvir ediyor. filmin kopma noktasına sebep olan şey bu zaten. 25 yaşında adamı okula zorl tıkarsan ne olur? üzerine kurulu.
    filmler örnek olmak için çekilmezler. bu filme gelene kadar gidin yeşilçam erotik film kuşağını eleştirin. (bkz: köpürt beni pakize)
    kaldı ki film sonunda münir özkul -çocukların- neden böyle olduğu, neden başarısız oldukları ile ilgili efsane tiradını atar.
    9 -3 ... has mahmut
  7. 7.
    bu film dejenere ögrencilerden oluşan bir sınıfın bile mahmut hoca gibi bir eğitmenle bir takım değerlerden ödün vermeyecek şekilde eğitilebileceğini gösterir.
    hiçbir değeri olmayanların aradaki farkı algılayamaması doğal.

hababam sınıfı haylazdır. misal kopya çeker. ama asla sırtını dine yaslayıp pek dürüst görünen dincilerin fetö örneğinde gördüğümüz gibi değil.
    ayrıca hababam sınıfı asla pek dürüst ve ahlaklı geçinen dincilerin fetö örneğinde yaptığı gibi abd'den emir alıp vatanı satmaz.
    9 -6 ... strawberry blonde
  8. 8.
    Görüyorum ki eski neslin kafası yine iyi. Zamanında iyi kafayı çekmişler, hala geçmemiş.
    1 -4 ... bay efendi
  9. 9.
    eskiden turk filmlerinin cogunda genc kizlara tecavuz edilir.kiz ciglik atar aleni sekilde bacaklarindan kan akardi.
    sonra kiz ya ölur ya orospu olurdu.
    yani hababam sinifina gelene kadar daha cok vahset iceren sahnesi olan filmler vardi.
    annem ise giderdi butun turk filmlerini izlerdim.
    cok korkunc bir donemdi lan.
    kuduz diye bir film vardi mesela.
    bakin bir filmde olen cocugunu saklayan bir kadin vardi sanirim turkan sorayindi.cocuk curuyordu.
    hic unutmam fatma girigin bebegini akbaba tarzi bir kus yemisti.
    fatma girik hayvani taslara vurarak öldurmustu.

yihahaha.
    lan nasil filmlerdi.
    aklimda kalanlarin sadece bir kismi bunlar.
    bahsi gecen film bunlarin yaninda cok masum.
    3 -1 ... barisb
  10. 10.
    (bkz: ancak kötü insanların düşünebileceği şeyler)
    6 -1 ... mavi huydur bizde