1. 1.
  ing. (bkz: assassin) olarak geçer.
  1 ... unique270
 2. 2.
  dan brown'un melekler ve şeytanlar adlı kitabındaki kiralık seri katilin ismidir.
  -1 ... strong3r
 3. 3.
  haşhaş yiyen hasan sabbah 'assassin'ı.
  1 ... famafraternitas
 4. 4.
  bilinen ilk terör örgütünün kurucuları,yaptıkları suikastler selçukluları baya tırsıtmıştır...
  2 ... bedelsiz vatandas
 5. 5.
  adından da anlaşılacağı gibi kafası güzel kaka abilerimizdir.. 7 imamcıların soyundan gelen hasan sabbah'ın peygamberlik iddiasına inanmış, hatta ona tapmış adamlardır.. bugünkü el-kaide militanları da haşhaşi tarikatı geleneği ile eğitildiklerinden gözlerini kırpmadan hem yüzlerce insana, hem de kendi canlarına kıymaktan çekinmemektedirler.. haşhaşiler hasan sabbah'ın muhteşem dehası sebebiyle dünya'nın en çok tanıdığı, kötü şeyler yapmasına rağmen işlerini mükkemmel yapması itibariyle hayranlık uyandıran suikastçi gruptur.. Anamut kalesi efsanesini yaratmışlardır.. koca bir selçuklu ordusunun bile çekindiği bir avuç adamdır.. son olarak, anadolunun üstünden geçen moğollar onların da sonunu getirmiştir..
  1 ... leplace
 6. 6.
  ubisoft'un dünyaca ünlü başarılı tps oyunu assassin's creed serisinin temelini oluşturan tarikat. dünya üzerinde suikast eylemlerini bu tarikatın üyelerinden daha iyi yapan başka bir yapılanma yoktur, gelmemiştir. ilk eylemlerini 1191 yılında kudüs için savaşan islam orduları ve haçlı ordusu muharebeleri sıralarında gerçekleştirmişlerdir.
  1 ... lightsaber
 7. 7.
  Haşhaş yiyen haçlı askerlerine verilen addır. Dan Brown'un Melekler ve Şeytanlar adlı kitabında bahsi geçmektedir.
  (bkz: Melekler ve Şeytanlar)
  (bkz: Kutsal Kase)
  -1 ... alleyoop
 8. 8.
  çoğu kişinin bilgi sahibi olmadığı, salak salak bahsettiği, dünya'nın gelmiş geçmiş en cesur, en iyi katilleri. haşhaşiler dünyanın siyasal dengesine büyük etkileri olan etnik topluluktu. orta doğuda hassan-i sabbah tarafından yönetilen alamut kalesinde yetişirlerdi. hassan sabbah'ın eseri olan etnik topluluk, ölümüne askerlik yaparlardı. neden mi ölümüne ? bildiğim kadarını sayın yazar arkadaşlara paylaşayım.

  hassan-i sabbah gençken aldığı bu cesur askerlere cenneti vaadediyordu. '' size cenneti vaadediyorum.ben bir peygamberim ve tanrı'nın elçisiyim. sizlere çöl ortasında bahçeler, kadınlar, içkiler vaadediyorum. '' Buna inanmak tabii ki güçtü genç haşhaşiler açısından. '' O zaman bize kanıtla '' dediler. hassan-i sabbah onlara adını verdiği haşhaştan içirerek bayıltıp, çöl ortasında cennet olan alamut kalesi bahçesine götürüyordu. genç haşhaşiler uyandığında etrafında; kadınlar, nehir gibi akan şaraplar, muhteşem bir bahçe görüyordu. tekrar haşhaş verildikten sonra tekrar bayıltılıp hassan-i sabbah'ın yanına götürülüyordu. o da '' gördüğünüz üzere size vaadettiğim cenneti gösterdim. tek yapmanız gereken ölmek. '' Hassan-i sabbah amacını gerçekleştirmişti. onun sahip olacağı en muhteşem şey, ölümüne savaşacak asker değil, ölmek için savaşan askerdi. ve tanrı haşhaşileri yarattı. haçlı seferlerinde alamut kalesi kapılarına dayanan hristiyan güçleri, gözünü kırpmadan ölen haşhaşileri görünce alamut kalesini almaktan vazgeçtiler. gözünü kırpmadan kalenin kulesinden aşağıya yüzünden tebessümle atlayan haşhaşileri gören komutan kanı donmuştu ve alamut kalesini almayı aklının ucundan geçirmiyordu artık.

  en edebik şekilde böyle anlatabilirdim. haşhaşiler aynı zamanda görevini yaptıktan sonra olay yerinden kaçmazlardı. kendilerini öldürürlerdi ya da öldürtürlerdi. işlerini mükemmel yapan bu katillerinden biri ise büyük selçuklu imparatorunu öldüren, selçuklunun üçe bölümnesine sebep olan ve daha sonrasında yıkılmasına sebep olan haşhaşi idi. selçuklu imparatorunun çadırına sızan haşhaşi, onu öldürmüş ve daha sonra oturup öldürülmeyi beklemiştir. haşhaşiler böyle bir etnik topluluktu ve hala var olduklarına inanılıyor.

  ayrıca arkadaşın biri '' melekler ve şeytanlar kitabındaki katilin adıdır '' demiş. hayır onun adı haşhaşin değildi, o etnik topluluğa dahil olan biri olduğu için haşhaşin deniyordu.daha fazla bilgi almak istiyorsanız (bkz: fedailerin kalesi alamut)
  2 -1 ... cahil bebe
 9. 9.
  günümüzde özel operasyonlarda kullanılan ismini sadece bu işle ilğili olanların bildiği ismaililer mezhebine mensup kişilerden oluşur. iki gruba ayrılır.

  1. 5.aga han yönetiminde olanlar islamın bir kolu olarak. nizariler diye geçer.

  2. Diğeri ise ezoterik niteliği yüksek sadece "emir" denilen kişilerden emir alan profesyonel asker nitelikli olan gruptur.
  ... conspirator
 10. 10.
  Haşhaşin kelimesinin özü esasiyundur yani dinin esaslarına uyan anlamında kullanılır. Fakat Hassan sabbah yetiştirdiği suikastçilere haşhaş verip suikast işlettirdiği için haşhaşin olarak dejenere olmuştur. Ve bunun atari oyunu assain yapılmıştır. Hassan Sabah ve Haşaşinleri merak edenler "Alamut Kalesi" adlı kitabı okuyabilirler
  ... nasilyapmali