1. 1.
  bilgi üniversitesi'nde devrim tarihi dersleri verirken, anlattıklarıyla öğrencilerin sevgisini kazanmış zat. şimdiler de ise bahçeşehir üniveriste'nde rektör danışmanlığı yapmakta. geçen sene vermeye başladığı"varlık ve ölüm" dersi, öğrencilerin psikolojik gelişimlerini pozitif yönde etkilerken, belli bir süre sonra dersteki öğrencilerin yavaş yavaş azalmasına sebep olmuştur. bunda ölüm nedir, başkasının ölümü nedir, kendi ölümü ölünebilir mi gibi sorular etkili olmuştur.
  1 ... angelusnovus
 2. 2.
  history of civilization hocam olan süper insandır kendisi. derste bir bakmışsınız katy perry dinliyorsunuz kendisinden, bir bakmışsınız metallica. şuanda ve inşallah sonsuza kadar bahçeşehir üniversitesinde history of civilization * ve felsefe dersleri veriyor, verecek. ayrıca (bkz: birol the fish).
  ... ilginbawer
 3. 3.
  Kaan h. Ökten, Türkiye'nin en değerli akademisyenlerindendir. Elbette bu düşüncəmde heidegger'e gösterdiği ihtimam büyük etken. Varlık ve zaman'ı çevirmek gibi prestijli bir iş yapmıştır. Tercüme bağlamında heidegger'in kitaplarını çevirmek bir yetkinlik göstergesidir. Kendisini çok sever ve saygı duyarım. sürekli, çevirilerinde bazen artistlik(?) yaptığı söylenir lakin öyle olsa da olmasa da bunu hak ediyor. Öpüyorum, kaan; sıkı giyin, havalar senden soğuk.
  2 ... prensesmidedibirisi
 4. 4.
  varlık ve zaman adlı eserin çevirmeni. bir sayfada konstitüsyon kullanırken,bir başka sayfada önkavram gibi bir kelimeyi kullanabiliyor. rabıta'ya girmiyorum bile. rabıta kadar çirkin bir kelimeyi nasıl seçersin sen? özelden ulaş bana.
  3 ... deleuziandesire