1. 1.
  merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi bugün trabzonda genç bir arkadaşımız daha intihar etti.

  https://www.milliyet.com....onda-intihar-soku-6314734

  öncelikle intihar düşüncesi olan arkadaşlarımıza abi nasihatı vermek istiyorum hayat çok boktan çekilmez olabiliyor bunun bende farkındayım ama kendi canınıza kıymanız arkanızda bıraktığınız insanlara zarar veriyor size birşey olmuyor sadece bilinciniz kapanıyor doğmadan önce nasılsanız öyle oluyorsunuz cennet ve cehennem yok.

  ilk tavsiyem varsa kullandığınız antidepresan derhal bırakın bunu neden söylüyorum prospektüsü okursanız neden olduğunu anlayacaksınız zaten bunlar insanda depresyon kalkanını kaldırarak insanları intihara yönlendiriyor bu ilaçlar sizi mutlu etse bile hayatımız boyunca kullanamayız çünkü mutsuz da olmamız gerekebiliyor depresyona girmemiz de gerekebiliyor insanın evrimsel sürecinde faydalı birşeymiş ki var böyle özelliğimiz kullanalım biraz da mutsuz olalım.

  bahsetmek istediğim bir konuda furkan celep isminde genç bir arkadaşımız intihar notu bırakarak intihar etmiş. sebeplerinden biri ise kendini geliştirememiş özünü öğrenememiş olması. bakın arkadaşlar herkes herşeyi bilmek zorunda değil iyi eğitim almamış olabilirsiniz ki zaten ilkokulda başlıyor bunun temeli. zaten temel atılmamışsa üzerine eklemek zordur bak bana çarpım tablosu yok analog saati bilmiyorum 21 yaşımdayım ayakkabı bağlamayı 4 yıl önce öğrendim ciddiyim bilmiyordum hangi osmanlı padişahı ne yapmıştır bende bu bilgiler yok.

  bu durumda ne yapılması gerekiyor yabancı dil öğrenin arkadaşlar sadece ingilzce bilmek her yerde işe yarar kimse size çıkıp okulda öğrendiğiniz şeyleri sormayacak iş nasıl bulurum diyorsanız kolay arkadaşlar ancak biraz aile desteği şart önce yapmak istediğiniz iş nedir hangisi kafanıza yatıyorsa şirketin patronuna karın tokluğuna da olsa çalışmak ve işi öğrenmek istediğinizi söyleyin geri çevirmezler çünkü maaş vermeyecekler 1 veya 2 ay boyunca pişin işin ince detayına kadar öğrenin sonra yavaş yavaş para kazanırsınız sigortanız bile olur en azından ben öyle yaptım şuan kendime vaad ettiğim herşeye sahibim. daha genç arkadaşlarıma ise şunu tavsiye ederim okul durumunuz kötüyse meslek lisesine gidin.

  bir diğer bahsetmek istediğim şey ise kız mevzusu. bakın arkadaşlar etrafınzıda kimi görüyorsanız hepsi gider. ilkokul arkadaşlarınızdan kaçı yanınızda veya lise 30 yaşına geldiğiniz zaman geçmişinize bakıp gülüp geçiceksiniz çünkü 30 yaşına geldiğiniz zaman hayat sanki fast foward yapılmış gibi akıp gidiyor kontol edemiyorsunuz yani kız arkadaşınızın olmaması sizi eksik yapmaz imkanınız varsa yurtdışından sizinle aynı kafa yapısında bir insan bulup evlenmeniz daha iyi olur.

  son tavsiyem ise arkadaş ortamınızın olması arkadaş ortamı olan bir kişi intihar etmez. sağlıcakla kalın.
  ... bruce dickinson is back
 2. 2.
  Ateizm artarsa bunlar da artacaktır. doğru düzgün din eğitimi almış biri intihar etmez.
  4 -4 ... masklavi
 3. 3.
  ak parti dönminde insanlar geçinemiyor ülkede adaletin zerresi kalmamış açlıktan ölüyor insanlar açlıktan ve çozüm olarak son çare olarak intihardan başka birşey kalmıyor ne yazık ki.
  1 -3 ... yazar cizer34
 4. 4.
  Varolus bunalimina iten şeyler herseye sahip olup cikmaza giren insanlarda oluyor.
  Fakir olsan ayri dert zengin olsan ayrı dert.
  En iyisi ortadirek.
  ... atlant isten gelenadam