1. 1.
  Çoğu insanın yanlış bildiği yöntemlerdir.

  1) kalori sayımı tarih olmuş bir bilgidir. Ne yazık ki ülkemizdeki diyetisyenler internetten diyet programı çıktısı alıp vermekten öteye gidip açıp bir bilimsel makale okuyup kalori hesabının yanlışlığının kanıtlandığını okuyup öğrenme kapasitesinde değil. Kalori denen şey o maddenin yandığı zaman etrafa verdiği enerjidir. Odunun da bir kalorisi vardır mesela ama odun yiyip kilo alamayız çünkü vücudumuz selülozu sindiremez. Kısaca besinin sahip olduğu kalori ile vücutta tabi olduğu işlemler bambaşkadır.

  2) yağ kilo yapmaz şeker kilo yapar. Tamamen kalori olayından ortaya çıkan bir yanlış anlaşılmayla (1 gr şeker:4 kalori 1 gr yağ 6 kalori) yağsız ürünlere yönelinmiş az yağlı diyet ürünler piyasaya sürülmüştür. Ancak bilinmeyen şey şudur ki bu ürünler eksiltilen yağ gramajını şeker ile tamamlamaktadır. Kalorice daha düşük bu besinler ne yazık ki obeziteye davet çıkarmaktadır. Kilo verdirmezler! Zeytinyağı ve tereyağı yemekten korkmayın şeker yemekten korkun. Ne yazık ki şeker ekmekten tutun salçaya kadar çoğu gıdada var. Çare olabildiğince paketli gıdalardan uzak durmakta. Sebze, meyve, et, tavuk, balık, yumurta, peynir, ev yoğurdu, tüketin. Doğal zeytin bulabiliyorsanız hiç korkmadan yiyin. Ceviz, fındık, badem gibi kuruyemişlerden tüketin.

  3)az az sık sık yemeyin! Bu da tamamiyle bir pazarlama stratejisidir. Gıda endüstrileri atıştırmalık ürünlerini satabilmek için bu bilgileri empoze etmeye çalışıyor. Ama midenin de dinlenmeye ihtiyacı vardır. Az öğünle beslenmek çok daha sağlıklıdır. 3 öğünden fazla yemeyin. Yapabiliyorsanız iki öğün yemeniz çok daha iyidir. öğün aralarında sudan başka birşey tüketmeyin. Biyerlerimden uydurmuyorum doyana kadar ve iki öğün yemenin daha sağlıklı olduğu ve kilo vermeye yardımcı olduğu kontrollü deneylerle ispatlanmış.

  Son olarak kesinlikle that sugar isimli belgeseli izlemenizi tavsiye ederim. Gerçekten kilo vermek istiyor ama her diyet sonrası daha çok kilo alıyorsanız, bu konuda umutsuzluğa kapılmışsanız yaşam tarzınızı değiştirecek sizi çok daha bilinçlendirecek bir belgesel. Kilo problemi olan herkese tavsiye ediyorum.
  ... kucuktur uc
 2. 2.
  <capslock> az ye <capslock>
  ... sari limon