1. 1.
    Türkiye de uygulansaydı nasıl sonuçları olurdu bilinmez.
    ... salon beyefendisi
  2. 2.
    müslüman değilim allah'a inanmıyorum fakat islamcıların bunu uygulamasını kesinlikle isterdim. ama o zaman da şöyle diyeceklerdi:

"hadis-i şerif: hırsızlık yapan müslümansa allah din kitap islam yolunda çalıyorsa kesmeyin."

iki cennet'le müjdelenmiş adam insan öldürüyor sonra gidip birbirilerini de öldürüyorlar ama onlar cennet'lik, bakıyorsun kervan yolda düzülüyor masum insanların ama o islam için buna da mutlaka bir kılıf bulurlardı.
    2 -3 ... rootz
  3. 3.
    olsaydı akabelilerin çoğunun ne eli olurdu ne de kolu.
    2 ... timur cengiz hulagu
  4. 4.
    özlenen sistemdir.
    -1 ... masklavi
  5. 5.
    Saçma bir düşüncedir. insan hiçbir zaman zevkine hırsızlık yapmaz(baştakiler dışında). Sistemin sınıf farkları yüzünden oluşan bir şeydir. ceza verilmesi doğrudur ama elini kesmek gibi hayatını etkileyecek cezalar verilmesi saçmadır.
    -1 ... gerceksahteyazar
  6. 6.
    hırsızlığı savunmak değişik hangi durumları onu oraya itti meselesine tek diyeceğim çalışsın.
    ... salon beyefendisi
  7. 7.
    Şeriat sistemidir.

Ancak bu el kesmenin ritüelleri vardır. Şahitler olay örgüsü vesaire şeylere dikkat edilir. Her olayda hırsızın eli hemen öyle kesilmez.
    1 ... hzpikachu
  8. 8.
    Hırsız elin vücuttan deyilde yaptığı hırsızlığın karşılığında hırsızlık yaptığı kişi yada firma için 5/10 katı çalıştıralak elinin hırsızlıktan kesildiği sistemdir.
    ... ersen020
  9. 9.
    Siyasal islamcıların kolsuz gezecekleri sistem olacaktır.
    4 -1 ... alkolik oldum