bugün

görsel

Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selman Öğüt, hırsızların elinin kesilmesi çağrısında bulundu.

https://www.cumhuriyet.co...rin-elini-keselim-1262654
Çolak kalır.
Buna büzüklü yengesi hilal kaplan ve yalaya yalaya bitiremediği partideki üst düzey kamu görevlileri de dahil mi?
Mantıklı bir söylem. Tecavüzcülerin de s.kini keselim.
3 günlük bisikletim "evimizin önünde" çalınınca ben de böyle demiştim. hukukçu arkadaşın da ya bisikleti ya da çocuğunun bisikleti çalınmış olabilir.
Kesmek yetmez, o kolu bir de götlerine sokmalı amk!!..
Hukukçu mu? Öncelikle şöyle bir konu var hırsızın suçlu olduğunun kanıtı nedir. Mesela bir gün yeni deliller bulundu ve adam masum çıktı. Elini kestiniz adamın. Eee tazminatını nasıl ödeyeceksiniz. Adama kendi elinizi kesip vererek mi.

Böyle bir şey hukuk değil zırvadır sadece. idam ve işgencenin yerini rehabilitasyon ve tecrit in almasının bir sebebi var zaten. Kişinin masumiyetini kanıtlayabilme hakkı. Yoksa ne güzel dimi size göre bir ülkede idam var işgence var. Rondom kafamıza göre infaz yapak kesin suç işlemiştir diyek. Masumiyeti kanıtlandığında da amaaan arada kaynamış diyek. Bunlar hukuku çocuk oyuncağı sanıyor kendilerine hukukçu diyorlar bide.
Yobazdan hukukçu olmaz.

Aslında yobazdan bir bok olmaz.
Doğru demiş. Şimdiki hırsızlar nasılsa biliyor her türlü serbest kalacağını hiç çekinmeden çalmaya devam ediyor.
Ay o zaman patronların büyük kısmı iptal.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.