1. 1.
    80 milyar doları hortumlanmış bir ülkede, hortumcuların serbestçe dolaşması nedeniyle bütün suç ev sahibinde yani bizlerdedir.
    5 ... sıpa
  2. 2.
    suçu kanıtlanana kadar herkes suçsuzdur.
    1 ... kevin
  3. 3.
    israil lubnani savas alanina cevirdiğinde, George W Bush un "israil in kendini savunma hakki var" deyip savasin asil sorumlusunun Hizbullah oldugunu soylemesinin akabinde Bush'a sorulmasi gereken soru.
    2 ... markovanbasten
  4. 4.
    taciz olaylarını iyi tanımlayan durum.

kız açık saçık giyinmişti.
    kızın bu saatte sokakta ne işi var.
    kız kırıtarak yürüyodu.
    zavallı tacizci kendin tutamamış..
    ... kahvekremasi
  5. 5.
    yatak odasına girmedikçe evet suçu yok * diye cevaplanabilen sorudur.
    ... hiccup
  6. 6.
    buna benzer bir olay düzenlenmiş yeni yasaya göre, haneler adlı programda espri konusu olmuştu. neymiş efendim sözde hırsız yatak odanıza girmediği sürece ona müdahele edemeyecekmişsiniz. peki çocukların bulunduğu odaya girerse? yada ne biliyim çok saçma. evine giriyor ya yatak odası mı kalmış bunun.
    ... kirkugur
  7. 7.
    sonuna 'a.q.' ibaresinin konması şart olan cümledir.
    1 ... delikeredeli
  8. 8.
    sigaranın % 84 küsürü vergi iken sigara içenlere karşı yapılan suçlamalarda tiryakilerin söyleyebileceği cümle.

yok bi dal sigara 45 ykr, ekmek 60 krş, yok sigaraya 94 milyar veren ülke.. alma bu kadar vergi düşsün rakamlar, ben mi dedim 9 TL'lik sigaradan 7,5 TL vergi al diye. vergi oranını azalt, 5 tl yap sigarayı, 1 dal sigara 25 ykr olur, vatandaş sigaraya 94 milyar TL değil, 50 milyar TL verir. tek suçlu içen mi kardeşim. ayıptır yaa..
    ... kolormatik amca
  9. 9.
    Buse Terim Olayında Galatasaray taraftarının kendisine sorması gereken soru.
    1 ... oyuncak ayi
  10. 10.
    meşhur nasreddin hoca söylemidir. bir hatanın gerçek sahibi yerine, hataya katalizör etkisi yapmış olanlara odaklanmanın yanlışlığını dile getiren hatırlatmadır.
    ... efemera