1. 1.
  kurandan kaynak alan islam'ın emridir.kuran gayet nettir açıktır. osmanlı tam şeriat devleti olmadığı için uygulamamış olabilir önemli değil müslüman kurana bağlıdır.
  ilgili ayet diyanet işleri maide 5/38: erkek hırsız ve kadın hırsızın, yaptıklarından ötürü allah tarafından ibret verici bir ceza olarak, ellerini kesin. allah güçlü’dür, hakim’dir.

  nasıl mı kesilir? işte böyle: yer kuzey nijerya üç bisiklet çalan hırsızın eli kesiliyor. işinize gelirse islam budur.
  http://www.youtube.com/watch?v=neq0f8d0wmc +

  not:kıvıracak dansöz arkadaşlardan tek isteğim var kuranla gelin bana. deyin ki kurana göre aç hırsızın eli kesilmez.bunu da şu ayet söyler. deyin ki kurana göre yaşı küçükse eli kesilmez bunu da şu ayet söyler.götünüzden element uydurmayın islama göre hırsızın eli kesilir.
  8 -8 ... tufi
 2. 2.
  islamiyeti götünden anlayan ve anlatan adamın 21.yyda islamiyetin kuralı olduğunu iddia ettiği uygulamadır.

  aklı başında islam alimleri islam hukukunda zamansal kuralların varlığını iyi bilirler, bu kurallar zaman ve koşula göre düşer veya değişir, evrilir. Hırsızın elini kesmek de böyle bir kuraldır. sen hapishanelerin olmadığı, suç, ceza, rehabilitasyon gibi derinlemesine incelenmiş durumların olmadığı bedevi arap çağında " bu hırsızları hapise atalım, orada da okuma öğretelim, birer meslek edindirelim, böylelikle hem işledikleri suça iten nedenleri kaldırırız hem cezalarını vermiş oluruz hem de rehabilite ederiz" gibi bir uygulama olmayacağını göz önünde bulundurma sonrasında da islamiyete saldırmak veya güya islamiyet budur deyip kendi sapık inançlarını alet etmek için islam budur! de.

  bu çağın şartlarına göre düzenlenmiş kurallara örnek olarak islamiyet'in o çağlarda köleliği yasaklamaması sadece düzenleme getirmesi de örneklenebilir. o devrin müslümanlığında Kölecilik vardır, çünkü o devrin şartlarında köleciliği tamamen yasaklamak gibi bir durum uygulanabilir değildir. Ama 21.yya gelindiğinde "islamiyette kölecilik var ben köle alacam, cariyeleri çatır çatır sikecem" diyen adama kafir gözüyle bakarlar. Dine saldırmak için bu argümanı kullanan adama da en az cariye isteyen kafir kadar cahil gözüyle bakarlar.

  Anasını satayım millet gider uzaya biz hala neleri tartışıyoruz.
  5 -2 ... selim pusat
 3. 3.
  aman ya o tanrıya şükürler olsun ki iki tane vermiş denmesi gereken durumdur. *
  1 ... sol kulvardan atak yapan at
 4. 4.
  kesinlikle islamda el kesme vardır. günümüz şartları denmiş kaynak olarak da islam alimleri verilmiş. benim kaynağım kurandır.
  FETiH 23. Allah’ın, ötedenberi süregelen kanunu budur. Allah’ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

  edit: KAF 29. Benim huzurumda söz değiştirilmez ve ben kullara asla zulmedici değilim.
  FÂTIR 43. Çünkü onlar yeryüzünde büyüklük taslıyor ve kötü tuzaklar kuruyorlardı. Halbuki kişi kazdığı kuyuya kendi düşer. Onlar öncekilerin kanunundan (onlara uygulanandan) başkasını mı bekliyorlar? Allah’ın kanununda asla bir değişme bulamazsın, Allah’ın kanununda kesinlikle bir sapma da bulamazsın.
  YÛNUS 64. Dünya hayatında da ahirette de onlara müjde vardır. Allah’ın sözlerinde asla değişme yoktur. işte bu, büyük kurtuluşun kendisidir.
  3 -2 ... tufi
 5. 5.
  türkiye gibi laik ülkeler allahın açık emrine ilkel çağdışı deyip uygulamadan vazgeçmiş olabilirler ama şeriat devletleri gayet güzel uygulamaktadırlar.
  1 -3 ... tufi
 6. 6.
  tatlı su müslümanlarını rahatsız eden allahın emridir.
  diğerleri
  (bkz: çok eşlilik)
  (bkz: kölelik)
  (bkz: cariyelik)
  (bkz: recm)
  (bkz: çocuklarla evlenmek)
  -6 ... tufi
 7. 7.
  bu hükümden rahatsız olanlara kuran net bir cevap vermiştir.
  HAC SURESi 72. AYET
  Kendilerine apaçık ayetlerimiz okunduğu zaman kafirlerin yüzlerinde hoşnutsuzluk belirdiğini anlarsın. Neredeyse kendilerine ayetlerimizi okuyanların üzerine saldıracaklar. De ki: "Size bundan (bu öfkeli durumunuzdan) daha kötü bir şey haber vereyimmi? Varacağınız ateş! Allah onu kafirlere va'detmiştir. Ne kötü sonuçtur (o)!
  3 -3 ... tufi
 8. 8.
  suudi arabistan'da hırsızların eli cami avlusunda kılıçla kesilir. diğer şeriat devletlerinde de kesilir. osmanlıda da kesilmiştir ama tam uygulanmamıştır.ayrıca tüm müslümanların kurana aykırı hareket etmesi kuranın apaçık hükmünü geçersiz kılmaz. kuran mükemmeldir hatasızdır, belli bir coğrafyaya veya belli bir mekana gelmemiştir. zamandan mekandan bağımsızdır.
  edit:bu entry dünyada uygulanmıyor bu kural islamda yok o zaman diyen ultra zeki mümin yazarın entrysine cevap olarak yazılmıştır.
  (bkz: buralar eskiden hep dutluktu)
  2 -2 ... tufi
 9. 9.
  bu da tanrının emirlerinin sadistce olduğunu gösterir.

  edit: tanrı da sözlükteymiş galiba.
  2 -8 ... icetruckkiller
 10. 10.
  hırsız kendi elini hırsızlıktan kesmediği sürece bir işe yaramayacaktır.
  2 ... thelma