bugün

dinin her türlüsüne karşı olsam da bu gerçeği görmemek elde değil.

modernlik ve sevgi dini ile çöl mahluklarının dini kıyaslanamaz.

not: doğru tespit.
yanlış tespit zira islam dini görülenin aksine sevgi ve barış dinidir, Hristiyanlık ise xp gibi düşünürsek sp2 de kalmıştır açıkları ve oynanmışlıkları çoktur, islam dinide sp3 gibi sondur, yani islam dini açıkları kapanmış son dindir.
Fener rum patrigi atinadan bildirdi.
Tanim:flash tv'de tartisma programi konusudur.
aslında bunun dinle bir alakası yoktur, sadace islam dinine bel bağlayanlar daha yozlaşmış bir kültürün insanları aslında her iki dinde de bir birine yakın şeylerden bahseder ancak islam dinin biraz daha işkenceye dayalı olarak bireysel uzaklaşmaya dayalı olarak görebiliriz...
problem sadece islam dinini uyduran insanların mazoşist veya budist olmasından kaynaklanıyor. insan kültürü çok önemli...
tipik ateist mantığı.
(bkz: 13 yaşındayım ve hepinizden üstünüm)

(bkz: serbest çağrışım)
nereden baktığınızla, hangi kıstaslara göre değerlendirdiğinizle alakalı çok ama çok uzun bir konudur. kestirmeden gidelim;

(bkz: lekum dinukum veliye din)

edit: ayrıca arkadaşımız ilk entry'de çöl nedevilerden bahsetmiş. ancak kendisinin bilmediği konu hz.isa beytüllahim'de yani tam çölün ortasında dünyaya gelmişti. ayrıca semitik dinlerine tamamı ken'an bölgesinde ''çölde'' medeniyetin olmadığı yerde ortaya çıkmıştır. yani hangi modernite hangi çöl kanunu?
dogru olan önermedir. hristiyanlığın islamdan üstün olan tek yanı vardır o da islamdan önce gelmiş olmasıdır. ardından hükmünü yitirmiş bir dinin başka bir üstünlüğünün de mevzusu olamaz .
dini inanç gibi hadiseler için "üstünlük" gibi ziyadesiyle izafi bir hadiseyi yarıştırmak durumudur, yersizdir.
HiÇbir din birbirinden üstün değildir.
(bkz: gerçek hıristiyan)
Allah katında tek din islam'dır. (bkz: Al i imran suresi 19 ayet)
(bkz: oldu o zaman biz kalkalım)
evet çünkü isanın artısı var.
(bkz: haç)
http://video.uludagsozluk...%B1n-sen-kimsin-lan-7274/
aynı pisliğin lacivertidir.
ateistlerin saçmalama ayininde söyledikleri laflardandır. dünya 6000 yaşındadır diyenler nereye üstün oluyor? islam akıl ve mantık dinidir. ateizm düz mantık dinidir. hıristiyanlık ise, kutsal kitabı uludağ sözlüğün sol frame'i gibi durmadan değiştiğinden mantıksız bir din haline gelmiştir.
Dinin her türlüsüne karşı olan bir Ateist olarak söylüyorum:
Acı bir gerçektir. Hristiyanlık, toplumsal yapı ve her konuda islam gibi ilkel, şiddet içeren, barbar, iflah olmaz bir dinden çok daha üstündür ve yeniliğe açıktır. islam maalesef her şeye burnunu sokuyor: miras, borçlar hukuku, evlilik, toplumsal yapı, Darül Harp-Darül islam ayrımı vs.
Hristiyanlığın o kadar kesin hükümleri yok ya da varsa da çok az.
hah geldi yurdum ateisti. bunlar sadece islam'a ateist. hiç değişmez. bekliyordum ağzındaki baklayı ne zaman çıkaracak diye.
hristiyanlar insanlık adına reform gerçekleştirdiler.
Bir protestant olarak cevabım:
Kıstas buysa budist olun aq.
iki topluluğun da çok leş yobazları var. Yobaz her yerde yobazdır. Hritiyan yobazları dinler iken de aynı kusma hissini yaşıyorum. Ha hristiyanlar kendi toplumunda yobazları sindirmişler. islam dünyasında yobazlar bilim insanlarını sindirme derdinde. Her türlü üstün lan bir bakıma.
Karşılaştırmalı din alanında Hristiyanlık ve islam arasındaki tarihsel etkileşim, Hristiyanlık ile islam'ın benzer yönlerini ve temel fikirleri bağlar. islam ve Hristiyanlık, Yahudilik gibi, semavi gelenekten (ibrahimî dinler olarak da bilinir) aldıkları kökenlerini paylaşırlar. Bu kökene rağmen söz konusu iki din arasında derin farklar vardır. Örneğin, isa’nın kim olduğu konusu bunlardan biridir.