1. 702.
    kendisini fazla sevmediğim fakat bozuk bir saat bile günde 2 defa doğruyu gösterir hesabı arada sırada 6s taraftarlarının kendi takımlarının hiçbir halt yiyememesinden dolayı tüm 6s lilerin bi anda bursalı olması sonucu "galatasaraylı olmaktan utanıyorum" gibi mantıklı açıklamalarda bulunan futbol yorumcusu.
    -1 ... denizhan0058
  2. 703.
    geçtiğimiz akşam uykuya dalmadan önce ntv'deki programına kulak misafiri olduğum ve fenerbahçeyi Trabzonspor karşılaşmasında oynadığı futboldan dolayı yerlere göklere sığdıramamasından dolayı bir an için galatasaray taraftarlığını bıraktığını sandığımdır. neyseki sonra sadece istanbul takımlarını aklamaya çalıştığını farkettim de huzurla uyuyabildim.
    1 ... yesil erik
  3. 704.
    Rijkaard dan daha iyi futbol, obama dan daha iyi siyaset, mimar sinan dan daha iyi mimari bilen ulu insan.her bi boka maydanoz olmazsa rahat edemiyesice.
    ... akhilleus1000
  4. 705.
    messinin daha büyük maç kazandırdığını görmedik küçük maçların büyük oyuncusu demeyi başarmış çılgın, ayrıca amerikada çek cumhuriyetine karşı oynayan ardanın messiden hiçbir eksiğinin olmadığını da söyledi.hala şaka demesini bekliyorum tüm bunlar için. ayrıca (bkz: hassiktir diyorum)
    1 ... dont you want somebody to love
  5. 706.
    meydan larousse gibidir. Her konuda bir bilgisi vardır.
    1 ... faiklopez
  6. 707.
    ekşisözlük yazarlarının afyon patlatma saatlerinin bir hayli geç olduğunu bugün itibarı ile idrak etmemize vesile olmuş sabah gazetesi yazarı.

kendisi bugünkü köşesinde fatih altaylı kişisi nezdinde ekşi'ye umarsızca giydirmiş fakat saat 09 30 itibari ile ekşi'den kendisine bir kontra çıkaran olmamıştır.

ya da malum sozluk kullanıcıları kendilerini akşam üstü çayı eşliğinde topluca okumaktadırlar.

heyecanla karşılaşmanın başlamısını bekliyoruz.
    1 ... erdener abi
  7. 708.
    Bu günki "bu nasıl tekzip" isimli yazısıyla ekşi sözlüğün tekzip yazısı karşısında fatih altaylı'yı savunma çabasına girmiş köşe yazarı. benim buna hiç bir diyeceğim yok, istediğini yazsın, istediğini savunsun.
    takıldığım nokta ise şu cümlede vücut buluyor: "Bir kısım insan oturmuş, kendi kendisini tatmin ediyor. Önlerine gelene, hem de ne galiz ifadelerle saldırıyorlar."

acaba bu sözlük yazarları manyak mı? bunlar başka türlü organizmalar mı? "haydeyin hep baraber galiz ifadeler kullanalım, şu ünlülere bir saldıralım" diyen küfürbaz kabile üyeleri mi bunlar?

artık birisi çıkıp bu adamlara sözlük yazarlarının aslında bu toplumun bir parçası olduğunu, hatta kendilerini her türlü ifadeyle suçlayan köşe yazarlarını okuyan ancak okumakla kalmayıp o konuda aklından geçenleri düşünce boyutunda saklamayıp bir şekilde sözlük platformuna taşıyan normal insanlar olduğunu anlatsın. sözlüklerde yazan yazarlar bir protokol imzalayıp sözlüğe dahil olarak ateş karıncaları gibi kimi insanlara saldırmak için bir arada değiller. hayatlarının her hangi bir anında akıllarından geçen düşünceleri entry olarak yazmaktalar. hal böyleyken türk halkının tam göbeğinden gelen bu yazarlar sözlükte yazmasalar dahi, uluç'un galiz diye ifade ettiği yukarıdaki entrylerde yer alan düşüncelere çoktan sahipler.
    6 ... kuvvetle muhtemel
  8. 709.
    9 haziran 2010 tarihli yazısında, ekşi sözlük'le ilgili olarak yazdığı "Yıllar önce bir kez açtım, beş dakikada midem bulandı, kapadım, bir daha açmadım." cümlesiyle eleştiriye ne kadar kapalı olduğunu bir kez daha göstermiş kimse.
    2 ... jamesjoyce
  9. 710.
    kendisini ortaköy'de bir sandalyede otururken falan görebileceğiniz yazar, eleştirmen, genç kız kavalyesi vs...

şimdi gelelim ekşi sözlüğe midesi bulanmış lafına... hıncal uluç, fatih altaylı veya adı her neyse... bu insanların yazdıkları bir köşeleri var gazetelerinde. hadi diyelim türkiye'de gazete okuma oranı düşük bu yüzden yüzbinlerce insan onları okuyor diyelim. peki onlar halkın gerçek nabzını tutabiliyor mu? ne bileyim sokaktaki ahmet efendinin gerçek duygusunu yansıtabiliyor mu? elbette hayır. kaç amca veya dede ece gürsel ile kolkola gezebilirdi? hayatın gırgırı, şamatasını onlar yaşarken biz gençler ekmek derdindeyiz, annelerimiz babalarımız bizleri okutma derdinde. sistemi eleştirmek ve kendimizce fikirler sunmak en tabii hakkımız. rumuz veya nickname arkasına sığınıyor olduğumuz düşünülse dahi istediklerinde bu isimleri ortaya rahatlıkla çıkarabileceklerini biliyorlar zira çoğumuz evimizden veya işyerinden entry yazıyoruz. televizyonlarda hergün şarlatanlar görüyoruz. ne var yani bir iki kelam etmişsek? ben fatih altaylı'ya tek bir noktada katılıyorum bu da işin hakaret yönü... kimsenin şahsına ve ailesine hakaret etmek hiç kimsenin haddine değildir. bu konuda istediğini diyebilir. ama rumuzlar arkasına saklanıyorlar veya sayın uluç'un dediği gibi tatmin oluyorlar demek bence büyük bir haksızlıktır. keşke birçok patroncu yazar sözlük yazarları kadar cesurca yazabilseydi ama... bizler en azından kimsenin önünde eğilip siz nasıl isterseniz demiyoruz. bir oy hakkımız var bir de sözlüklerimiz. bırakın buralar bize kalsın zira yakında tib burayı da kapatırsa şaşırmayacağım.
    4 ... fabala
  10. 711.
    bazılarının herşeyi bildiğini zannettiği ve fakat bilmediği pek çok şey olan adam. istanbul u etiler-bebek-ortaköy üçgeninden ibaret farz ederek enteresan kent yazıları yazar. akmerkez in bulunduğu caddeyi broadway le filan kıyaslar, istanbul un broadway inin beyoğlu olduğuna kafası basmaz bir türlü her nedense, aslen los angeles ve ankara çıkışlıdır kendisi zaten. anlamadığı her konuda yazar ama ne yazık ki anladığı tek konu olan spor konusundaki yazılarını azaltmıştır, bu nedenle benim açımdan okunacak pek yanı kalmayan bir köşe yazarıdır aynı zamanda. spor alanında yaptığı her yorumu zaman haklı çıkarmıştır, ama bazı ahmaklar en çok bildiği konuda onu eleştirirler durmadan. süreyya Ayhan onu dinlese şimdi dünya rekortmeni ve olimpiyat şampiyonu olarak anılacaktı mesela, ama başkalarını dinledi ve sonuç ortada. bunun dışında galatasaray üzerine en doğru yorumlar da halen hıncal uluç dan gelir.
    2 -1 ... pursewarden