1. 1.
  Zamaninda Türkiye'nin en iyi, Dünya'nin da sayili piyanistlerinden biri oldugunu düsündügüm, fakat müzikteki en önemli seyin sadece tatli tatli sesler cikarmak degil de, calinan eserin ilk notasindan, son notasina kadar bir form, bir atmosfer yaratmak oldugunu zaman gectikce anlamam ile birlikte, ona karsi hayranligimin yerini yavas yavas elestirinin aldigi piyanist.
  1 ... atonalitemi kimseye vermem
 2. 2.
  fazıl say bu kadar konuşuluyorken acaba kendisi bi zamanlar olduğu gibi gene bu duruma üzülüyor mudur diye düşündüğüm pianist..çok ödülleri vardır aldığı ama kanımca en çok bilinen başarısı kraliçe elizabeth'in isim annesi olan yarışmada finale kalmasıdır. * ayrıca bestekardır da..keşke o da ülkeyi terk ediyorum dese, belki o zaman birileri adını duyar..bu vesileyle şahsını inceler ,müzikal açıdan önemini anlar..
  1 -1 ... hefeweizen
 3. 3.
  1955 yılında istanbul'da doğan Hüseyin Sermet müzik çalışmalarına yedi yaşında başlamıştır. 1965 yılında Ankara Devlet Konservatuarı'na giren sanatçı ünlü Türk müzikçileri ve bestecileri Ferhunde Erkin, Ulvi Cemal Erkin ve Ahmed Adnan Saygun ile çalıştı. Türk hükümetinin verdiği parasal destekle Hüseyin Sermet 1968 yılında Fransa'ya Conservatoire Superieur de Musique de Paris'e gönderildi. Sermet, Olivier Messiaen ile kompozisyon çalıştı ve Ecole Normale Superieure de Musigue'de Thierry ve Brunhoff'un derslerini izledi. Aynı zamanda Paris'de Nadia Boulanger ile de çalıştı. Sanatçı 1974 yılında Münih uluslararası oda müziği yarışmasını kazandı ve Lili Boulanger ödülünü aldı. 1975 yılında Maurice Ravel uluslararası yarışmasında üçüncülüğü elde etti ve bu bağlamda SACEM'in özel ödülünü aldı. Aynı yıl Paloma O'Shea uluslararası yarışmasında Lili Boulanger ödülü verildi. 1981 yılında ispanya'da Jaen ve Milano'da Ettore Pozzoli uluslararası yarışmalarında birincilik ödüllerini kazandı. 1983 yılında Brüksel Reine yarışmasında finalist oldu. italya'da Francesco Paolo Neglia yarışmasını aldı. 1985 yılında Zürih'te Geza Anda yarışması ödülünü elde etti. 1988 yılında istanbul Boğaziçi Üniversitesi tarafından onursal doktor ilan edildi ve 1991 yılında devlet sanatçısı oldu. Hüseyin Sermet Milano, Venedik, Bolonya, Lizbon, Barselona, Valensiya, Zürih, Londra, Brüksel, Amsterdam, Paris (Champs-Elysee Tiyatrosu, Gaveau, Pleyel ve diğerleri) gibi hemen hemen bütün büyük Avrupa kentlerinde ve Meksika, ABD ve Japonya'da sahneye çıkmıştır.
  ... paganiniana
 4. 4.
  hüseyin sermet'le 2010'da yapılmış ilginç bir söyleşi. bu bağlantıda söyleşinin bir kısmı var ama tamamı için internet araması yapabilirsiniz.

  http://www.taraf.com.tr/t...piyanist-hem-demokrat.htm
  ... fotokopini cektir git
 5. 5.
  chopin çalarken izlemek için:

  http://www.yoyom.tv/Video...-reasurans-oda-orkestrasi
  ... fotokopini cektir git
 6. 6.
  Hüseyin Sermet küçük yaşlardan itibaren Cazın içinden isimli kitabın yazarı olan babası Cüneyt Sermet [1] ile müzik dolu bir evde büyüdü. 1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı'na kabul edildi ve Ahmed Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin ve Ferhunde Erkin'in öğrencisi oldu. 1968 yılında Harika Çocuk Yasası ile Türk Hükümeti tarafından eğitimini sürdürmek üzere Fransa'ya Paris Konservatuvarı'na gönderildi. Paris Konservatuvarı'nda piyano, oda müziği, kontrpuan ve müzik analizi dallarında birincilikler alarak mezun oldu. Olivier Messiaen ile bestecilik, Thierry de Brunhoff ve Nadia Boulanger ile piyano çalıştı. Daha sonra Londra'da Maria Curcio ile çalışmalarına devam ederek eğitimini tamamladı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCseyin_Sermet
  ... hasmet ibriktaroglu