1. 0.
    hüseyin nihal atsız ın türk e benzememesi

(bkz: hulusi akar) a benziyor bu adam yahu.
    6 -1 ... ecinni
  2. 1.
    Sanki, sanki birinin bıyıksız hali gibi. Evet anladın sen.
    2 -1 ... centurion
  3. 2.
    Oğuzlar hiçbir zaman Türklere benzemedi.oğuzların ne burunları ne de gözleri benzer orta asya halklarına.
    -2 ... coni volkir
  4. 3.
    azeri, terekemeye benziyor. zaten gümüşhaneliymiş. bir insanın nerden geldiğini, tipinin kökenini anlamak istiyorsak, tanıdığımız kişileri ve memleketlerini düşünmek en fazla doğruya götüren kıstas olacaktır. tabi sadece ana-baba memleketini değil, atalarının yakın zamanda nereden geldiği önemli.
    bu ırkçı adam çene yapısı olarak kars, ığdır, erzurum taraflarına çok benziyor. azerilerde de bu karakteristik çene yapısı çok.
    tarık şimşek vardı eski bir oyuncu ığdır ya da ağrılı azeri. onun kafa yapısı biraz daha büyük ama burun, çene, göz vs. aynı neredeyse.
    orta asyalı oğuz türküne yani turanid tipe benzemiyor. çok yerel bir fizyonomiye sahip.
    armenoid tipte de değil. gürcüye de benziyor. yani güney kafkas tipine.
    iranoide de benziyor.
    1 -2 ... tenay
  5. 4.
    Atsız'ın yakın arkadaşı Prof. Reha oğuz Türkkan anlatıyor:

‘Bir gün, kafatası ölçümünün insanın Türk olup olmadığını anlamak için değil, bir toplumun çoğunluğunun hangi tür kafatası sahibi olduğunu tespit için yapıldığını arkadaşlarıma anlatıyordum. Atsız Bey, Cihat Savaşer, Fehiman Altan ve Necdet Sançar’ın da yer aldığı bir gruptu. Arkadaşlar kendilerinin kafatasını ölçmemi istediler. Ölçtüm. Atsız’ınki 81.4 çıktı. Halbuki Türklerin de dahil olduğu ‘brakisefallik’ 84’ten başlar. Atsız’ın fena halde canı sıkıldı. Ben de ölçtüğüme pişman oldum.
    3 ... hepinizi sevmiyorum
  6. 5.
    nihal atsız'ın kökeni asya'ya dayanır. oğuzları sevmez . türkmen'de değildir.
    kökeni siberya kabilelerine dayanır.
    atalarının olduğu torul/gümüşhane bölgesi türki asya klanlarının yerleştiği bir bölgedir .

çepni diyorlar , yakıştırmadır. fakat ne giresun nede bilhassa kastamonu çepnileri hiç bir şekilde alakaları yoktur. zaten çepni yakıştırması anadolu'ya aittir fakat bu klanlar iran bölgesinden geldiklerin kültür açısından daha yüksek bir kültüre sahiptir.çepni olayı uydurmadır aynı kayı boyu gibi bir efsane mö,7000-300 arası yaklaşık 2500 senelik bir mit. bu mitten etkilenen kabileler kendilerine türki tarih içinde batıya göç sonlarında bu adları yakıştırmışlardır. asya'da böyle bir yakıştırma göremezsiniz.

zaten 800-900 yıllardan öncede bir oğuz varlığı söz konusu değil. binli yıllarda kaşkarlı'da görülüyor ancak.

atsız çok düzgün anadolu türkçesi konuşur ve yazardı .. trabzon şivesine kayma yoktur. ki bölge pontus ve sonrası trabzon paşa sancağına dahildir. atsız'ın beden ve yüz tip ise bugün hala siberya bölgesinde yaşayanlara benzer.unutmamak gerekir. atsız'a oğuz demek atsız'a hakarettir çünkü oğuzları hiç sevmezdi.
    torul ilçesi ve çevresi gerçekten asya -türki klanlarının 900-850 yıldır mesken tuttukları bir bölge. buna erzincan'ın kuzeyini ve kemah'ı da ekleyebiliriz.

atsız'a da türk değil yakıştırması yapılıyor sa artık ülkede türklük sırp ve hırvatlara kalmış demek ki.
    3 ... baris hemen simdi
  7. 6.
    Pontid(Yunan-Sırp-Çerkes) fenotipine mensup olmasından dolayıdır. Irkçıların %90'ının savundukları ırka benzememesi ne kadar da ironik.
    hüseyin nihal atsız ın türk e benzememesi
    1 -5 ... sah ruh
  8. 7.
    alman ırkçısı hitler de almanlara benzemezdi.
    -3 ... selia
  9. 8.
    hepiniz neandanterlerden gelemediginize şükredin.
    ... niyazi yildirim gencosmanoglu
  10. 9.
    Bak barıs hemen simdi ilk defa doğru bir şey yazmış helal olsun bu günleri de gördük

Ulan amına sapladığım ibneleri gümüşhane bu rize vs. Değıl gümüşhane.
    ... lin kuei