1. 1.
  çok samimi(!) ve yiğit(!) bir dava adamı gibi pazarlanan bir şahsın aslında pek de öyle olmadığı gerçeğidir.

  neden mi? adam yıllarca atatürk'e, cumhuriyete ve cumhuriyet değerlerine hakaretler yağdırıp durmuş. ama ümmetçi, arapperest, farsperest, bizansperest, türk düşmanı, dönme-devşirme osmanlı zihniyetine tek bir eleştiri bile yapmamış. yetmemiş bir de ingiliz gemisiyle götün götün kaçan vahdettin'i(ki bu olayı bizzat kendisi de doğruluyor) vatansever ilan etmiş, türk milliyetçilerinin baş düşmanı gerici ve yobaz abdülhamid'i "gök sultan" ilan etmiş, vahhabi kafalı gerici yobaz ebusuud'a "büyük alim" falan demiş. yine yetmemiş i. selim denen türk düşmanı ve arap hayranı padişahı "alparslan ile birlikte türkiye tarihinin en büyük şahsiyeti" ilan etmiş. bence i. selim türk tarihinin en rezil şahsiyetlerinden birisidir, hatta türk'ten bile saymamak gerekir bana kalırsa.

  sen türklüğün aşağılandığı, "türk'üm" demenin ayıp sayıldığı, türk dilinin hor görüldüğü ümmetçi ve devşirmeci osmanlı zihniyetini göklere çıkarıyorsun ama her fırsatta gururla "türk'üm" diyen, türklüğü gurur duyulabilecek bir özellik hâline getiren ve bizi ümmet kişiliksizliğinden kurtarıp yeniden "türk ulusu" yapan ulu önder atatürk hazretlerine demediğini bırakmıyorsun.

  adam bir de müslüman falan da değil, deist ama fikirleri aynı şeriatçılar gibi. çözemedim gitti çok değişik bir kafa yaşıyormuş anlaşılan.
  3 -2 ... ulusalci kemalist
 2. 2.
  Cumhuriyet ilan edildiğinde 18 yaşında bıyıkları terleyen ve Ziya Gökalp kitapları okuyan bir delikanlı olup Vahdettin övmüş..

  Komedi lan.. biz bir konu açınca sen o yıllar da neydin de yorum yapıyon derler. Adam bıyıkları terlemeden Osmanlı güzelliyor.

  Bunu ilahlaştıranlar ayrı komedi. Zamanının Enes baturu.

  Atsızın tek sevdiğim özelliği bir çok kitabın Türkçe'ye çevrilmesine katkısıdır.

  O kadar...
  1 ... uzay muhtari
 3. 3.
  Ya sen kimsin ki Abdülhamit'e gerici diyebiliyorsun. Lan siz adam değilsiniz.
  -2 ... konyali heidegger