1. 1.
    Şöyle bir hikayedir efendim.
    hüseyin nihal atsız ın dalkavuklar gecesi kitabı
    Bu kitaba para verdiğim için utanıyorum kendimden. Bu kadar iğrenç kin, nefret, yalan ve iftira dolu bir kitap okumadım hayatımda.

Ben de bu kitabı okumadan önce okuduğunu anlama yetisinden yoksun bazı atsızcı arkadaşların dediğine inanarak bu kitabın ismet inönü ve etrafındakileri tenkit etmek amacıyla yazıldığını zannediyordum.

Ancak bir yandan elimde internetle tek tek kitaptaki kişileri ve isimlerini analiz ederek okuduğum zaman kitaptaki kralın atatürk'ün ta kendisi olduğunu hiçbir şüphe kalmayacak şekilde anladım.

Eğer dikkat ederseniz kitaptaki kişilerin atatürk'ün yakınındakiler olduğunu görürsünüz. Örnek vermek gerekirse Kitapta sabba olarak geçen kralın yaveri gerçekte atatürk'ün yaveri olan cevat abbas gürer'dir.

Kitabın başındaki ikeznini miydi neydi o karakter de zeki velidi togan'dır. Kitaptaki şarap tartışması atatürk'ün zamanında düzenlenen türk tarih kongresini temsil etmektedir.

Kitapta üşüterek ölen pilga karakteri 1932'de zatüreden ölen resit galip'tir.

Afet inan bu kitapta yamzu muydu neydi o isimle geçmektedir. Hani şu mustafa armağan iti ortaya bir iddia atmıştı ya güya afet inan atatürk'ün manevi kızı değil sevgilisiymiş. işte bu kitapta da yamzu kralın gözdesi olarak geçiyor.

Kitaptaki kral içkiyi çok içiyor, en sonunda da sağlığı bozuluyor. ismet inönü'nün içki içmediği biliniyor.

Son olarak kitabın sonundaki savaş anladığım kadarıyla dersim operasyonunu temsil ediyor. Bu durumda kitaptaki hantilyas isimli kadın da sabiha gökçen oluyor çünkü o da kitabın sonunda savaşın kahramanlarından biri ilan ediliyor.

Kitapta atatürk ve arkadaşları hakkında aslı astarı olmayan nice çirkin ve ağza alınmayacak ithamlarda bulunuluyor. Anladığım kadarıyla atsız manevi babası g.tveren rıza nur'un anlattığı yalanlara inanıp bu rezil kitabı yazmış.
    1 ... has kemalist