1. 1.
  ODTÜ şeref listesinden mezun,Aselsan'da çalışmış makina mühendisi.Suikast silahı olarak bilinen Kanas'ın uzmanı olarak çalışıyordu.4 Ağustos 2006 tarihinde "işe gidiyorum" diyerek evden çıktı.3 gün sonra vatandaşların ihbarı ile Pursaklar ilçesi Ayancık Yakınında boğazı ve sol bile iki yerinden kesilmiş olarak bulundu.Ölümüne intihar denildi.Kanas silahının üzerindeki gece görüş dürbünüyle ilgili çalışmalar yapıyordu.31 yaşında ölen Başbilen ayrıca milyar dolarlarla ifade edilen Aselsan'ın Tank projesi üzerinde çalışıyordu.Ölümünün ardından milli yazılım projesini de yürüttüğü de ortaya çıktı.Adı Aselsan ve ODTÜ ile birlikte anılıp intihar eden 3 mühendisten biriydi.Ailesi öldürüldüğüne , 2 aylık psikolog eşi ise intihar ettiğine yönelik yorumlarda bulundu. Uyan Türkiye...
  4 ... rick blaine
 2. 2.
  bu cumhuriyetin iyi yetişmiş bir genciydi, umarım ardından yeni geçler gelecek ve ondan boşalan safları dolduracaklar.
  ... illumination
 3. 3.
  türk f16'larına amerikan uydu müdahalesini engelleyen bir sistem geliştirdiği için intihar süsü verilerek katledildiği yönünde çok ciddi iddialar var. ayrıca, ali ünsem ünal ve evrim yançeken'in ölümlerinde de şüphe var.
  ... yine mi sen
 4. 4.
  aselsan'ın intihar etmediği anlaşılan mühendislerinden sadece biri.
  --spoiler--
  ölümünü inceleyen bilirkişi heyeti çarpıcı delillerle birlikte savcılığa sunduğu raporda, 'Olay intihar süsü verilmiş bir cinayet' dedi.
  --spoiler--

  http://www.haber7.com/hab...en-sok-ASELSAN-raporu.php
  1 ... bugatti
 5. 5.
  ölümüyle ilgili çok ciddi iddialar bulunan mühendis.

  http://habermerkezi.wordp...kastin-izi-arka-koltukta/
  ... laguna