1. 1.
  vakit gazetesinin derin devlet konusunda ihtisas yapmış köşe yazarlarındandır. Ayrıca çok sık tartışma programlarında görülmektedir. Katıldığı programlarda tartışmanın youğunlasması için ortaçağ tarihçisi ismail nacar 'ın getirilmesini şart koşmuştur kendileri.
  5 -9 ... martyns
 2. 2.
  1934 malatya doğumludur. ilk ve orta öğretimini malatya da tamamlamıştır. lise son sınıftayken ahmet emin yalman ı vurması nedeniyle tutuklanmış ve 20 yıl hapis cezası almıştır. 10 yıl mahkumiyet süresi vardır. hapishane hayatının 1,5 yılı aynı olaya karıştıkları nedeniyle malatya ya getirilen necip fazıl kısakürek ve osman yüksel serdengeçtiile geçmiştir. hapishanede izmit lisesini hapishane sonrasında ise ankara üniversitesi hukuk fakültesini bitirmiştir. gıda, tarım ve hayvancılık ile sağlık ve sosyal yardım bakanlıklarında müşavir olarak görev yapmıştır. mhp ve msp de aktif görevler almıştır. serbest avukat olarak çalışmakta ve vakit gazetesi yazarlığı yapmaktadır.
  6 -1 ... gazoz_kapagi
 3. 3.
  bedri baykam ile bir araya geldiği tartışma programlarında birbirinden komik repliklere imza atan kalın sesli kişi.
  8 -2 ... chilavert
 4. 4.
  mehmet ali birand'ın "atatürkçü müsünüz?" sorusuna, "muhammedçiyim elhamdülillah, mustafa kemal atatürk; vatanını, milletini seven çok büyük bir kahramandır benim gözümde" diyen vakit gazetesi yazarıdır.
  9 -5 ... paleface
 5. 5.
  bu amca ben lisedeyken bizim okula gelmişti konuşmacı olarak, kitaplarını satmışlardı. konuşmasında bayağı bi hikayelerini anlatmıştı. bunlardan bir tanesi şu şekildeydi: necip fazıl kısakürek ile ahmet emin yalman sözlü olarak birbilerine sataşırlar. bu amcam da yalmana kızar ve gider adamı vurur. yakalandıktan sonra üstadın koğuşa düşer. tabi ki üzmez, üstaddan iltifat bekler fakat necip fazıl bunu bi haşlar bi kızar ki üzmez ne olduğunu anlayamaz. nitekim üstad bu olay sonucu kızgınlığının ifadesi olarak "biz ayağa kalk sakarya dedik bunu bir hüseyin anladı o da amuda kalktı" demiştir.
  15 -2 ... registerlater
 6. 6.
  hayatın anlamını çözmüş, ardı ardına güneş görmemiş espriler yapabilme kabiliyeti olan, olduğu gibi görünen, göründüğü gibi olan, görmüş geçirmiş kişi.
  9 -10 ... zemheri
 7. 7.
  örgütsüz suikast işleyenlerin çoğunda olduğu gibi dikkat çekme, takdir edilme güdüsü baskın kişilik. her hikayesinde mutlaka karşıt görüşten biri onu takdir eder veya ona bir itirafta bulunur.
  5 -2 ... sıpa
 8. 8.
  ahşap ziyanı kişi.
  11 -2 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  katıldığı tartışma programlarında gençlik yıllarında, bazı yaptıklarından hicab duyduğunu itiraf etmiştir.
  5 ... sahibindenilanlar
 10. 10.
  ilk milli katil.

  edit: ben miyim lan katil?
  13 -4 ... just my luck
 11. hüseyin üzmez Başlığındaki Önemli Entry'ler