1. 1.
    bi zamanlar nerdeyse bi ulusu etkisi altına alma eğilimindeydi.
    2 -1 ... jaminajar
  2. 2.
    tamamen hayal ürünüdür.çoğumuz biliyoruz ne kadar dolu bir ''sanatçı'' olduğunu
    1 ... sarkimarki
  3. 3.
    neyse ki televizyon programı filan yaptı da zekasını gördük denilesi.
    3 ... bad influence
  4. 4.
    madde madde incelenmeye değer sanrıdır.
    1- hülya avşar'ın zeki olduğuna dair halüsünasyonlar gören kişi acilen tıbbi yardım almalıdır.
    2- bu tıbbi yardımın yanı sıra imla yardımına da ihtiyacı vardır.
    (bkz: sanı)
    (bkz: kesme işareti)
    editto: kesme işareti düzeltilmiş. ha gayret bakalım, şu sanrıyı da düzelttin miydi senden iyisi yok bu sözlükte.
    3 ... nobetci baykus
  5. 5.
    geçen gün caveman oyununun tanıtımı için tiyatrocu gelmişti. adamı resmen çıldırttı. kadın erkek ilişkisi olunca yine atıp tutmaya başladı.sıfır yaratıcılık sahibi birisi. önündeki kartlarda yazılı sorular dışında 'sanat hakkında' bir bilgisi olduğunu düşünmüyorum. ruhi su'yu tanımıyormuş. koy önüne kendisi gibi anlatsın kuyruk acılarını. boş..çok boş.. ben bu kadının hayatındaki hiçbir dönem ve yerde sanatsal bir faaliyet içinde olduğunu, yada bildiğimiz sanat kolları ile ilgili prof. bir çalışma yaptığına asla inanmıyorum.
    (bkz: evlenince sınıf atlayan insanlar)
    1 ... moncherie
  6. 6.
    çevresinde hiç zeki olmayan insanımtrak kişi önermesi.
    2 -1 ... kotfarki
  7. 7.
    zeki mi değil mi bilmiyorum ama gani gani para götürecek kadar zekaya sahip olduğunu biliyorum.
    (bkz: sürümden kazanmak)
    1 ... simacc
  8. 8.
    (bkz: toplu hipnoz)
    3 ... particle
  9. 9.
    hülya avşar'ın IQ seviyesini toplumdan saklayarak ortaya çıkmasına neden olduğu; sanrı.
    (bkz: kavşar veya kaşar)
    3 ... adali baytar
  10. 10.
    ekmek çıkar umudundaki sosyete abazanlarının verdiği gazın sonucudur. ne zaman ki hülya verse de alınmaz yaşa geldi, illüzyon perdesi de aralanmaya başladı.
    3 ... david addison