1. 1.
    ama herkes matematiği başarabilir.
    3 -7 ... f ucklife
  2. 2.
    matematik başarılabilecek bir şey değildir.

matematik dersini geçmek bir yere kadar başarı sayılabilir.

lakin onda da başarı matematikte değil matematik dersindedir.
    ... yavuz ve unicorn
  3. 3.
    bu beyana verilebilecek tek bir cevap vardır.

(bkz: hassiktir ordan)
    -1 ... r3tr0
  4. 4.
    Matematiğin önemini anlayan herkes başarabilir mesela geçen gün Facebook'ta matematiğin öncüsünü attılar altında adama küfür ediliyor tek derdin not alıp sınıf geçmek ise matematiği herkes başaramaz tabi ki.
    ... momi123456
  5. 5.
    Başarmaktan kastınızın ne olduğuna göre gerçekliği değişebilir. Eğer içinde bulunduğumuz sınav sistemiyse haklılık payı vardır ama onun dışında matematik zekası bambaşka bir şey. Sonradan çalışmakla olacağını pek zannetmiyorum.
    1 ... darulmihen
  6. 6.
    https://youtu.be/tCF9R6zB9X0
    (bkz: başaramadım)
    -1 ... yazar x
  7. 7.
    katıldığım önerme. valla ben ileri derecede idiot yeğenime cebir öğretmeyi başardım. birkaç defa ağzına ağzına vurasım, kitapları falan pencereden atasım gelmedi değil ama yeterince sabrettikten sonra baya öğrenmeye başladığını fark ettim. hatta problem çözerken kendince yol yöntem geliştirecek kadar ilerledi.

eğer o öğrendiyse herkes öğrenebilir kanaatindeyim.

diğer yandan matematiğe dair genel başarısızlıkta kitaplardaki konu anlatımlarının da etkisi var bence. o kitapları yeteneksiz tipler hazırlıyor sanırım. her soru tipine bir yöntem uydurmak gibi bir salaklık var. haliyle, bunları takip edenlerin o soru tipini görür görmez o yönteme başvurmaktan gayri çaresi kalmıyor. matematiği dahi ezberlenebilir ve zerre zeka emaresi göstermeyen belirgin yöntemlerle üzerinde düşünülmeden çözümlenebilir bir hale sokmaya çalışıyorlar. "bu niye böyle" diye kafa yormayı teşvik edecek tek bir şey yok.

sorunun büyüğü bu bence.
    2 ... jetaim