bugün

80 milyar doları hortumlanmış bir ülkede, hortumcuların serbestçe dolaşması nedeniyle bütün suç ev sahibinde yani bizlerdedir.
suçu kanıtlanana kadar herkes suçsuzdur.
israil lubnani savas alanina cevirdiğinde, George W Bush un "israil in kendini savunma hakki var" deyip savasin asil sorumlusunun Hizbullah oldugunu soylemesinin akabinde Bush'a sorulmasi gereken soru.
taciz olaylarını iyi tanımlayan durum.

kız açık saçık giyinmişti.
kızın bu saatte sokakta ne işi var.
kız kırıtarak yürüyodu.
zavallı tacizci kendin tutamamış..
yatak odasına girmedikçe evet suçu yok * diye cevaplanabilen sorudur.
buna benzer bir olay düzenlenmiş yeni yasaya göre, haneler adlı programda espri konusu olmuştu. neymiş efendim sözde hırsız yatak odanıza girmediği sürece ona müdahele edemeyecekmişsiniz. peki çocukların bulunduğu odaya girerse? yada ne biliyim çok saçma. evine giriyor ya yatak odası mı kalmış bunun.
sonuna 'a.q.' ibaresinin konması şart olan cümledir.
sigaranın % 84 küsürü vergi iken sigara içenlere karşı yapılan suçlamalarda tiryakilerin söyleyebileceği cümle.

yok bi dal sigara 45 ykr, ekmek 60 krş, yok sigaraya 94 milyar veren ülke.. alma bu kadar vergi düşsün rakamlar, ben mi dedim 9 TL'lik sigaradan 7,5 TL vergi al diye. vergi oranını azalt, 5 tl yap sigarayı, 1 dal sigara 25 ykr olur, vatandaş sigaraya 94 milyar TL değil, 50 milyar TL verir. tek suçlu içen mi kardeşim. ayıptır yaa..
Buse Terim Olayında Galatasaray taraftarının kendisine sorması gereken soru.
meşhur nasreddin hoca söylemidir. bir hatanın gerçek sahibi yerine, hataya katalizör etkisi yapmış olanlara odaklanmanın yanlışlığını dile getiren hatırlatmadır.
reyhanlı olaylarından sonra gaza gelen muhalefetin unumuş olduğu sorudur.
Besiktas carsi taraftarinin kendini tenzih edip baska gruplara suc atmasindam sonra kafalarda donen sorudur.
Son günlerde tekrar hatırlayıp beni güldüren nasreddin hoca fıkrasıdır:

Bir gün Nasreddin Hoca' nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış.
Birisi :
-Hocam demiş niye ahırın kapısına iyi bir kilit takmadın sanki? Bir başkası:
-Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor? diye konuşmuş. Bir diğeri de :
-Hocam demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasına en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nerden baksan dökülüyor.
Hoca kızmış:
-Yahu demiş, iyi güzel de kabahatin hepsi benim mi? Hırsızın hiç mi suçu yok?
o polis müdürü şuraya, bu polis müdürü şuraya...

kirli oyun, rezil tezgah...

be amına koduğum ibneleri; bu paraları ben mi çaldım lan?
yargının, yönetimin kısacası şu anki türkiye'nin en acı tablosudur.
sabah gazetesine sormak istediğim soru. kaç gündür takip ediyorum bir kez olsun bu konuya değinmediler. millet salak değil, sizin yönlendirmenizle karar verecek kadar cahil de değil.
hükümetin satın aldığı kalemlerin ilgilenmediği mevzu.
(bkz: dış mihraklar canım yaa)
güzel ülkemde sıklıkla aklıma takılan soru.
Hırsız var ise suçludur.
Türkiye'de yoktur efendim.
hırsız eğer fakirse bütün suç hırsızındır. ama yok zenginse ve argo haliyle taşakları yere sürtüyorsa kesinlikle suçlu değildir. garip bir ülkeyiz vesselam. adaletin tanımını sorgulamayı bıraktım yıllar önce. aslında pek birşey sorgulamıyorum da. bıraktım oluruna.

(bkz: madem gircez kabire sevişelim habire)
Volkan Demirel'e küfür olayı ile akla gelendir.
volkan demirel emre belözoğlu ile birlikte türkiye futbolunun en nefret edilen isimleridir. ne yapsalardı? aynı adamlar gs-fb derbisinde yuhalayıp milli maçta bağrına mı bassınlar! nefret ediliyor işte isterse bu maçta milli kahraman olsun göte göt diyor bu millet amk!
Malum hırsızı eleştirmek suç oldu ülkede. Neyse ki diktatör değil. Diktatör olsaydı vay halimize
güncel Önemli Başlıklar