bugün

Happy Moon'un sahibi...
Mekanın ingilizce adıyla soyadı uyumuna dikkat:
Aymutlu = (bkz: Happy Moon).
Sitelerinde hikayesini hiçbir komplekse kapılmadan çok güzel, çok samimi anlatmış.
Çok etkilendim:
-----------
Happy Moon’s Grup olarak hikayemiz bundan tam 20 sene öncesinde başladı.

16 yaşımdan itibaren komi olarak başladığım restoran sektöründe sırasıyla garsonluk, şeflik, müdürlük pozisyonlarında görev aldım ve çalıştığım her pozisyon bana zaman içerisinde farklı bir deneyim kattı. En başından itibaren hayalim kendime ait bir kafemin olmasıydı.

24 yaşında, sektörde edindiğim tecrübemlerimle birlikte hayalim için ilk adımı attım. Öncelikle uygun mekanı bulmak için yaklaşık 2 yıl süren araştırmalar yaptım. 2 senenin sonunda 26 yaşımda 50 m2’lik ilk şubemizin açılışını elimdeki 5 bin lira ve geri kalanı senet şeklinde ödeme şartı ile gerçekleştirdim.

Misafirlerimizin acıktıklarında akıllarına gelen ilk yer olmak, geldiklerinde hak ettikleri değeri görüp mutlu olmalarını sağlamak, yemeklerinin tamamladıklarında gerçekten doyduklarını hissedip, memnuniyet içerisinden mekandan mutlu ayrılmalarını sağlamak en büyük önceliğimdi. Öyle bir memnuniyet oluşturmalıydım ki arada sırada uğradıkları bir kafe olarak değil, her fırsatta gelmek isteyecekleri bir mekan olmalıydı.

Bunun için stratejimizi büyük porsiyon, hızlı servis ve iyi hizmet üzerine kurguladım. Yıllardır edindiğim tecrübelerime dayanarak herkese hak ettiği bu hizmeti hakkı olan fiyat ile buluşturma kararı aldım. Lüks olarak adlandırılan bu kavramların herkes tarafından ulaşılabilir olması benim için büyük önem taşıyordu.

Kısa bir zaman içerisinde de gelen konuklarımız tarafından fark edildik. Başladığım noktada hayal ettiğim gibi müdavimlerimiz olmaya başladı. Tek bir şubeyken, ikinci ve üçüncü şubelerimiz açıldı. Öncelikle Anadolu Yakası’nda o kadar sevildik ki açtığımız şubeler ile Bağdat Caddesi’ne sığamadık. Şimdi ise sizlerin ilgi ve desteği ile tüm Türkiye’ye yayılmış 24 şubesi olan bir markaya dönüştük. Sadece tek marka ile kalmayıp, Manhattan Coffee ve Big Kitchen markalarını da sektöre kazandıran bir grup markası haline geldik.

20 sene öncesinde ilk şubede başlayan yolculuğuma arkamda 1300 kişilik büyük bir aile ile devam ediyorum. Bundan sonraki hayalim tüm ekip arkadaşlarım ile birlikte büyüyerek uluslararası bir zincir markası olmamız. Hedeflerim ve hayallerim ne kadar büyürse büyüsün önceliğim hep aynı, gelen konuklarımızın memnuniyetidir.

"Bedelini ödediğin ve hak ettiğin herşeyin sahibi olursun"
Happy Moon’s Grup Kurucusu Hüseyin Aymutlu
http://www.happymoons.com.tr/about-us.php