bugün

herkes sırayla batırmıştır.
bu işte herkesin suça var.
çok fena batırmış.

https://www.youtube.com/watch?v=Z62-FH2W4Sk
Ey kılıçdaroğlu sen kimsin?
azcık savaş ay izle. hastaneler ne haldeymiş gör bakem.

(bkz: savaş ay)
sözlük ortamlarında makul ve/veya konuya vakıf bazı arkadaşların iyi niyetle hala tane tane birilerine bir şeyler aktarmaya çalışma naifliğini ve yazdıklarının fayda sağlayabileceğine olan inancını hazin bir gülümsemeyle karşılıyorum her seferinde.

kılışdar sesegayı batırdı olm işte, boş boş konuşuyosun.
gılışdar sesehayı badırdı.

https://www.youtube.com/watch?v=Z62-FH2W4Sk
Arkadaşlar size bir şey söylemem gerek. Ssk'yı gılışdar batırmadı. Biz batırdık. Bizim bir kuşak üstümüz, ailedeki herkesin sağlık karnesini alıp yalan gözlükler yazdırdı. Sonra da onu gözlükçüye verip yerine rayban aldı. O zamanın memurlarının yüzde doksanı yaptı bunu. Erkeğe doğum kontrol hapı yazdılar. Erkeğe doğum ameliyatı yaptılar. Bu paraları doktorlar çaldı, eczacılar çaldı, aracılar çaldı. Ülkedeki herkes çalabilmeye gücünün yettiği kadarını çaldı.

Çalan gılışdar değildi. Çalan bizDik. Gılışdar günah keçisiydi. Gılışdarın tek hatası o zaman kurulan kumpası farketmemiş olması, yazılan senaryoda savaş Ay'ın kendine verdiği rolü bilmeden çok güzel oynamasıydı. Ve biraz da ekrana çok sümsük çıkması. Adam dedi ki "herkes çalıyor. Engel olamıyorum" haklıydı. Tüm halk hırsızlığı öylesine normalleştirmişti ki engel olmak imkansızdı.

Hatta size bir hatıra daha anlatayım. Şu yine agabeye oy veren herkesin sövdüğü Sabih kanadoğlu var ya. Gugıla girince ermeni yazıyor. Hah işte o "ermeni" dedikleri adam benim müşterimdi. Kendi persol çerçevesine, çok pahalı olan camlarını taktırdı. Benim kanıksadığım ve kendisine teklif etme gafletinde bulunduğum çerçeve hakkını camlardan düşmeme izin vermedi. Dedi ki "evlat üç kuruş için yetim malı yemeye, bu devletin malını çalmaya değer mi"

Ya işte böyle. Bu halk böyle riyakar, iki yüzlü, ahlaksız ve hırsızdır ama asla kendi hırsızlığını kabul etmez. Bi günah keçisi buldu mu iliğini kemiğini sömürür. Kendi günahını ona yükler ve uçurumdan atar. Ha bu arada günah keçisi de yahudi adeti ama en çok kullananlar niyeyse hep Müslüman. Agabenin 20 yıldır iktidar olmasına, bunca hırsızlığa rağmen hala yüzde 30 almasına şaşırmayın. Ben şaşırmam. Herkes hırsız olduğu için hırsızı pek sever.
Kimse inkâr edemez.