bugün

antep fıstığı yerine bezelye kıyıp, şerbetinde glikoz, furuktoz ve şu bu gibi tatlandırıcılarla yapılmış baklavamsı şeyin üzerine serpiştirirler.

kıyma diye tavuğun derisini, büyük baş hayvanın taşaklarını, memelerini gıda boyası ve toz biberle renklendirip yedirirler.

dana eti diye domuz eti yedirirler. çünkü domuz yiyecek seçmez, bakımı yoktur ve önüne ne dökersen onu yer. et maliyeti daha ucuzdur.

bu o. çocukları yüzünden at ve eşek nesli tükenmek üzere. yakında nesli tükeniyor diye korumaya alınırlar.

salamın ve yoğurdun içinde bir ben yokum.

pul biber diye odun talaşını boyayıp satarlar insana.

çay alırsın toz çıkar,
kraker gibi şeylerin içinde kıl kullanırlar, anlamasınlar diye içeriğine yabancı terimler yazarlar.

tavuk döneri zaten biliyorsunuz.

ve daha birsürü şey.

işini doğru/dürüst ve hilesiz yapanlara teşekkür eder, hayırlı işler ve bol bereketli satışlar dilerim.

ama işine pislik karıştırıp, hileyle insan sağlığıyla oynayan aşağılık mikropların da allah bin belasını versin diyorum.
ne terörü ya anlamadm!
Gıda neydi, ne işe yarardı?

Millet sadece ay başı gıdalaniyor. Geri kalan zamanda, yenilebilir ne varsa onu tüketip midesini ehlileştiriyor.

La millet aç aç!
her şeyin bu kadar ucuz olduğu ülkemizde dış güçlerin ve fetönün algı çalışmalarıyla sanki pahalılık varmış gibi yapıyorlar.

ıspanak var lan bedava, demin seyrettim...
ak partiyi devirmek amaçlı düşmanların yaptığı manüpülasyon hareketidir. merak etmeyin reis gezi eylemini fetöcüleri teröristleri nasıl ütü paket yaptıysa gıda teröristlerininde ipini çekecektir. evet..
beş büyük marketin yarattığıdır. devlet bunlara yaptırım yapmaz ceza vermez ise bence yeni zamlar gelecek.
Yüce devletin vergi gelirleri artıyor sikinde olmaz.

Üç beş göstermelik hareket ile gazınız alır siz de mutmain olursunuz.
Devlet eliyle oluşmuş terör. Enflasyona etiket dayanmıyor amk. Evet.
Asgarî ücrete zam gelir gelmez, etiketler söküldü, ürünler azaltıldı. Yeni etiktelemeler yapılıyor. Bu gıda terörü ile kapsamlı mücadele edilmedikçe vatandaşın maaşına yapılan her ay artış bunları zengin edecek bir araç oluyor. Yazık çok yazık.

yüce devletim yumruğunu biran önce indirmeli.

görsel
Adamlar kaşarlanmış soysuzlar,adamı hapse atarsın imalat ve fabrikasını patlatıp havaya uçurursun iş biter.hapiste ömür boyu.
Yoğurda, domuzun deri veya kemiklerinin kaynatılmasıyla elde edilen jelatinin katılması, tavuk kemiklerinin öğütülüp salama katılması, uzun soyulmuş sosise iç organ konulması ve kaçak çayların domuz kanıyla renklendirilmesi, en fazla başvurulan hileler arasında.

https://tele1.com.tr/yill...ar-iste-o-firmalar-93957/
Tükettiğim alkol bunların yanında pandispanyadır.
Neyse ki dışarıda yemiyorum ve paketli ürünleri çok az tüketiyorum.
Gıda terörü adı altında bazı yemeklerimizi linçliyoruz resmen.
organik pazardan aldim cok dogal diye kendini avutmamak lazim.
sebebi (bkz: hibrit tohum)

kendin alip ilacsiz hormonsuz yetistirsen bile tohum hibrit oldugu icin saglikli degil.
gercek tohum kaldi mi var.

dagdaki yabani kekik dut yabani semiz otu yabani boğurtlen.asisiz pic elma pic armut vb.gibi.

ha onlarin da pazara sunulani yine sagliksiz.pazardaki aldigin semiz otuyla yabani semiz otu boyutlari cok farklidir.
ilave şekerin bırakılmasıyla çözülebilecek olan terördür.
Ülkemizde gıda terörünün tetikçiliğini discount market zincirleri yapıyor.
Malûm marketlerde çoğu ürünler ucuz ve marka olmayan gıda olarak raflarda yerini almış olup, sigara ve alkolden daha zararlıdır.

Evet, satınalma paritesi, gelir seviyesi, işsizlik vb konular esas sorun olsa da obezite, şeker hastalığı, kansızlık, alerji, gelişim bozukluğu, cilt hastalıkları, bağışıklılık sisteminde olumsuzluk hep bu discount marketlerden alınan sağlıksız ürünler yüzünden ki bu ürünler çocuk ve anne sağlığında beslenmesinde önemli yer elde ediyor.
Bu ürünleri sadece gıda olarak düşünmeyin, kozmetik kağıt deterjan temizlik vb de adeta zehir deposu.

TV ekranlarında 3000 liralık telefonu 500 liraya satmaları, 5 kavanoz bal yanında 2 kilo petek balı ve cep telefonu 100 liraya veren ülkede discount marketlerden sağlıklı gıda beklenemez.

Beslenme açısından ülkemiz gıda terörünün Afganistan'ı olur.
Hani varya pazarda tabanca tüfek satılan Afganistan görüntüleri, işte ülkemizde de discount market TV ekranlarında satılan gıda sağlık ürünleri aynı durumda.
türkiyede normal karşılanan durumdur,tüm dünyanın yasakladığı glikoz fruktoz şekerimi ararsın gıda boyalarımı palm yağımı zeytin renk alsın diye ayakkabı boyasına yatıranımı gerisini siz düşünün artık.
Nimete terör falan deyip de günaha girmeyin.
(bkz: gdo)
(bkz: hormon)
(bkz: nişasta bazlı şeker)
(bkz: raf ömrü çok uzun ürünler)
Ülkemizde kırmızı çizgi sınırında olması gereken sorundur. Arkadaş savunma sanayisidir, ekonomidir uğraşmak bir yana ilk önce bununla mücadele etmemiz gerekiyor. Sonuçta herkes ilk önce gıda ile kuvvetlenir ve sağlıklı düşünür. Aksi halde uzaya mekik yollamak bile fayda vermez.
görsel
dünya çapında uygulanan, ülkemizde de tohumundan özelleştirmesine kadar kapsamlı şekilde yürütülen terör.

istirham ediyorum şu videoyu izleyin;

https://odatv.com/vid_video.php?id=8FC11