bugün

gıcık olayları sıralama yarışına girilmesi.
tartışma denen kavramı vurmalı kırmalı, birbirine hakaret ederek ve bağırarak yapılan, zıt düşüncelerle birbirini ezme yarışı sanan insanlar olması.
otobüsteyiz. içerisi acayip dolu. arka beşliye yakın yerde ayaktayım. derken en yakınımdaki oturan kalktı yerinden. boş bir yer var, gözümün içine bakıyor. ama ben yüz vermiyorum. başka birisi geliyor kuruluyor oraya. eyvallah, olabilir. yalnız oturan teyze nasıl koydum sana bakışı atıyor bana. tamam, olsun.
daha sonra teyzenin yanı boşalıyor. görüyorum, yine yüz vermiyorum. bir kaç saniye sonra ceketimden çekiliyorum. teyze bana boş yeri gösteriyor.
yani diyor ki, ben sana az önce koydum. ama boş yeri sana gösterecek kadar da acıma duygum var... çok sağol be teyze.
her prof. fotoğraf makinesi olan kişinin kendini model sanması, facebook'u yüzlerce fotoğraf ile doldurup mankenim triplerine girmesi.
odadaki pasaklı insanların cam bile açmaması koskoca bir günde.
erkeklerin trende, otobüste, minibüste, troleybüste, gemide -ve daha nice yerlerde- bacaklarını sonuna kadar açıp oturmaları.
aşırı bir heyecanla olay anlatırken sözünün kesilmesi...
birisine birşey söylerken araya başka birisinin girip söyleyeceğini unutturması.
Kötülük yapanların, aşırı mutlu olması. Iyi olanlar ise hep mutsuzluğa mahkum.
sevgilinizin yanında sizden çok başkalarının dolaşması.
güncel Önemli Başlıklar