Yaşamak için yapılması gereken eylem. Çünkü bu dünya zayıfları affetmiyor. Romanlarda yaşamıyoruz gençler.
dayatmadır.
böyle bir zorunluluk yoktur.
insan olan her duyguyu yaşar.
önemli olan dozunda kalabilmek, hayatı kimseye muhtaç olmadan sürdürmektir.
Tüm zorlukların üst üste gelmesine rağmen çaresizce ayakta kalmak.
(bkz: sevdiğin kişinin sana abi demesi)
zorunda kalsa da güçlü olamayacak yazarlar sıralı tam liste.
güç yemek tarifi değildir öncelikle, tanımlamalardan ve bakış açısından bağımsızdır ve bu yüzdendir ki,( onlar idoller ve derin iç çekişlerdir)
gücü yazıya dökerek soyutlaştıranlar ilelebet yazıdan ötesine geçemeyeceklerdir...
-cunku ben kotuyum, Eylül 2018
Baskının altında kaldıktan sonra, baskıdan ve acizlikten kurtulmak için yapılması gereken eylem. Çoğu zaman çoğu insan bu durumla karşı karşıya kalabilir.
insan değerlidir zorunda kalmayın güçlü olun.içinizde o güç var,sadece farkında değilsinizdir.Ölüm olmadıkça umut olmalı,güçlü olunmalı,güçlü kalınmalı.Olumsuz düşüncelerle zihninizi yorup da gerçek gücünüzün farkındalığını atlamayın.Hayatta aşılmayacak hiçbir şey yok.Yeter ki isteyin.Bakmayın sadece görmeyi de bilin.
(bkz: kurtlukta düşeni yemek kanundur)
Zordur. Kendine sarılmak gibi anlamsız ve acınasıdır.
herkesin içinde bulunduğu durum.
insan bazen bi köşeye tırnağım kırıldı diye yığılayım
bileklerimi kolonyayla ovsunlar falan istiyo..
Evet hayatın getirileri sonucunda bunu yapmaya mecbursunuzdur. Güçlü değilsinizdir aslında. ihtiyacınız olan tek şey yalnız kalmamaktır. Yalnız hissetmemektir. Virginia woolf'un bir sözü var; "sevmek,insanı yalnızlaştırıyor" diye.
insan sevince güçlü olmak zorunda kalıyor.
Hayatın tek kanunudur.
Hayatın tek kanunudur.
(bkz: doğanın kanunu)
Her şeyi kendi yapmak durumunda olan insanlar güçlü oluyor sanırım. Bir nevi survivor.

istesen de istemesen de hayat sana gideceğin yolu kendisi çiziyor.
biz amelelerin olmazsa olmazı. neden? çünkü güçlü olmazsak ölürüz bu kadar basit. aç kalırız, birbirimizi keseriz felan fişman. yaşamak için sürekli hiç durmadan mücadele etmek zorundayız. bu yüzden bir yığın sevgileri bile erteleriz. çok çalışmak zorunda olduğumuz için çocuklarımızla birlikte olamayız, yüzümüzü zor görürler, cüzdan demiyorum, cepte yol parası harici meteliğimiz olmadığı için sevgili yapma lüksümüz bile olamaz. gibi gibi şeyler işte.

t: amelelerin yaşam tarzı.
Hayat çok sert olduğu, insanlar olaylar,lodosun bir falezi yaran dalgalar gibi göğsü oyduğu için güçlü hale geliyorsunuz. Ama benim dayanacak gücüm kalmadı.
Düştüm herkes geldi başıma kaldıracağım dedi ama kimse el vermedi o zaman dedim ben güçlü olmak zorundayım kimseye boyun eğmemeliyim Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.
Zorunda kalmislik duygusu acitsa da insan kendi kendisinin doktorudur.

Buyumek boyle bir sey hep bir adim daha one cikarken arkamizda ki kalabalik seyreklesir.

kalabaliklarin eglendirici ve oyalayici olmasi sahte bi aldanistir. Yalnizsin ve guclusun.

Asil mesele ailedir aslinda. Asil sans, asil guc.

Hayat herkes icin zor olsa da ailesi olmayanlar icin daha zordur.

Dusunsene disarida kirli bi dunya var, calismak icin evden cikiyorsun, gormedigin rezillik kalmiyor, eve geliyorsun seni saran bi ailen yok, ve o gorduklerin sende kaliyor sana yapisiyor, oysa anlatsan paylassan belki onu atabilirdin uzerinden ve farkli bi huzurla devam edebilirdin hayatina.
baba evinden çıkmak.
kızların kaslı güçlü erkek profillerinden dolayı bir çok kişinin zorunda hissetti durum .
insanoğlu türlü türlü. Herkes aynı değil. Mevla kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez. Yeter ki doğru yoldan şaşmasın. Korkma yıkılmazsın. Güçlü olmaya da uğraşma. Sadece mücadele et çalış gayret göster ve sabret. Hepsi bu. Ancak bu şekilde içindeki cevheri açığa çıkartır ve her ne kadar zor olursa olsun bi şekilde yaşarsın. Her şeyin başı sağlık. Sağlıklıysan haline şükret. Diğerleri hikaye. Sıfırı da tüketsen, hiç umulmadık da kazık yesen, neşeni kaybetme, moralini bozma, isyana düşme, yine kazanırsın, yine seversin, hayat yine yeni yeniden devam eder. Kimseden fayda görmesen de, düşen hiç kimseye tekme atma, kimseyi düşürme, yıkma, bitirme, ezme, zulmetme. Sevdiğin ve değer verdiğin tüm insanlara elinden geldiğince sahip çık. isterse vefasız isterse hayırsız isterse nankör olsunlar. Allahtan başka hiç kimse vazgeçilmez değildir. Buna sen de ben de dahil. Sen rabbine vefalı olursan ancak vefa görürsün, asla sırtın yere gelmez.
tercih olmayandır.

şimdi, koskoca bir milletin yükü var üzerimizde..
Allah dağına göre kar yağdırır.