bugün

ihtimal dahilinde olan bir durumdur. lakin kendisinin geçici olduğu yaş dilimleri de artık kendisiyle kişinin pek işinin kalmadığı yaş dilimleridir. "titre ve kendine gel; bizim gibi sıradanları da gör, ey güzel insan" lafı olarak kullanmak da manasız haliyle.
''yüzü güzel olan 40 gün sevilir, gönlü güzel olan 40 yıl beklenir.''

güzellik geçicidir ama çoğu insanın dışı güzel olmayının içine bakma ihtiyacı duymadığı da su götürmez bir gerçektir.
kasıt iç güzellik ise geçici değildir. bir insanın içi güzelse , dışına da devamlı yansır , ve her daim yüzüne bakılır.
Güzellik 10 yıllık bişi.

Bizim mahallede ne ablalar vardı, o kadar güzellerdi ki hangisine aşık olacağımı şaşırırdım.

Geçenlerde en güzelini gördüm. Cidden baya baya tatlı, güzel biriydi. iki çocukla, aldığı çok acayip kilolarla bambaşka birine dönmüş. Annesine geldiği için kapıdan çıktığı evden tanıdım. Yoksa hayatta tanımazdım.

Nerde o bana el sallayıp şımartan genç kız, nerde şimdiki kadın.
güzellik geçici. çikinlik baki.

şimdi çikinim. yaşlanırsam buruşuk çikin olucam.

güzellerin amk.
güvenme sevgilim güzelliğine
intizarım tutar kıyamıyorum.

https://youtu.be/_Vflnfex324
evet kabul geçici, o zaman geçene kadar faydalanmak hiç olmamasından daha iyidir.
Türkan şoray gençliğinde çok güzel bir kadın olmasına rağmen şu an buruş buruş. Önemli olan kalp güzelliği o kalıcı.
bir insanı teni için seviyorsanız, sevmeyin. halbuki zaten ona "sevgi" denmez.

sevecekseniz aldığı nefes için sevin, o bakışlarındaki masumiyeti sevin, hayata bakışını sevin. işte bu güzellikler asla geçici değildir.
(bkz: entropi)
Yalan değildir.
Baki kalan bu dünyada hoş bir sada imiş dizesi bu sözü doğrular niteliktedir.
Dünyada herkes ölür ancak yaptıkları güzel işler ile anılırlar. Kalıcılık ancak böyle sağlanır.