bugün

biyokimyasal yanılsama. bilimadamları bu olayın da hakkından gelmiş. test şöyle: bir kadın on tane erkeğin koltuk altı kokusuna maruz kalıyor, izledim üstelik büyük bir ciddiyetle yapıyor bu işi*, ve hoşlandığı kokunun sahibi, onu heyecanlandırma ihtimali yüksek bir erkek çıkıyor.
neye göre daha güzel olduğunu düşündüren hede. ağaca göre, erkeğe göre, denize göre ?
Zengin ve fakir çocuklar iki gruba ayrılır. Her gruba, aynı anda çeşitli ebatlarda madeni paralar gösterilir. Daha sonra her iki gruba, gördükleri paraları çizmeleri istenir. Neticede, fakir çocukların, madeni paraları, zengin çocuklara kıyasla daha büyük çizdikleri görülür.
Bu atasözü "komşunun komşuya tavuğu kaz görünür" sözünü hatırlatsa da, algıda yanılmayı göstermeyi bakımından "güzel kızların kokusu daha güzeldir" önermesiyle de ilgilidir.
(bkz: güzel kızların boku pembe olur)
doğru bir konudur. über güzel olupta terk koktuğunu görmedim ben hiçbir kızın.
edit: sözlük kezbanları kıskanmış hemen.
otobüste güzel sanılıp leş gibi ter kokusuyla alt üst olan teoremdir. pek aldanılmamalıdır.
belki de güzel kokanı güzel görür gözümüz.
temiz olan her insanın teni güzel kokar.
ölümüne katıldığım durumdur.
güzel kızın bakımlı kız olarak düşünüldüğünü gösteren önermedir.
ah azizim kavunun iyiside çok iyi kovar.
teşbihte hata olmaz.
herkese kendi sevdiği güzel geldiği ve dolayısıyla sevilen kızın kokusunun kötü olma ihtimali olmadığı için, doğru önermedir.
aslında psikolojik bir durumdur. Çirkin ve güzeli yanyana koy ve aynı kokuyu sık güzel olanın kokusu daha güzel gelir göz ona odaklanmıştır burunda onun üzerinden hareket eder yani beyin sizin dürtülerinizi bir kaç hileli duyguyla kamçılar.
sadece güzel kızlarla birlikte olma şansı yakalayabilmiş erkeklerin bildiği gerçektir. çirkin kızlar ter kokarken güzel kızların doğuştan kendine has çekici bir kokusu vardır.
Güzel kızlar çilek, çirkin kızlar ise lahana kokar.

Doğru tespit.
güncel Önemli Başlıklar