bugün

Ayaklarının güzel çıkmayabilmesi.
kalpleri vücut yada yüz güzelliği ile eşit orantıda değil.
kekolara aşık olmaları.
bahtlarının güzel olmaması.
Off çok özür dilerim ama salak olmaları ve salaklara aşık olmaları ve kendilerine değer veren insanları değersiz görmeleri akıllarının beş karış havada olması....hepsi için diyemem ama bu güzel kızlar neden böyle ya...Güzel ve aptal kızlar beni üzüyor...
Onlarında diğer tüm insanlar gibi osurmaları.
Güzelliklerinin bir gün geçeceğini bilmeleri.

Bu da onları az zamanda çok iş yapmaya zorluyor. Ve bu acele saçma sapan şeyler yaptırıyor güzel kızlara.
Düşünmeyi sevmezler
Herşeyi kazanabileceklerini zannederler
Peşlerinde yalakalık yapan çoktur
Büyük çoğunluğu bencildir ve herşeyin merkezinde olmak isterler
Doğuştan sahip oldukları güzel görünüm haricinde
Ömürleri boyunca işe yarar, anlamlı tek şeyleri yoktur kendi elleriyle yaptıkları.
Güzel kızların bahtlarının kendileri gibi güzel olmamasının ya da kendileri gibi güzel erkeklerle birlikte olamamalarının nedenini; hayatları boyunca rekabet ihtiyacı duymadıklarından, bu gibi hırs ve mücadele gerektiren bir takım yeteneklerinin gelişmediğine bağlıyor adorno. Çoğu güzel kadının iş ve aşk hayatlarındaki bu rekabet bilmez, duygusal tutumları mutsuz bir hayat sürmelerinin en büyük nedeniymiş.
Dostoyevski ise şöyle der:"iyi adamlar yalnızlıktan ölüyor, iyi kadınlar ise kötü adamların balkonundan gökyüzüne bakarken."

Geçerliliği ne kadar yüksek bir tespit bilmiyorum ama çoğu tanıdığım güzel kızın buna benzer yaşantıları vardı. Garip. acaba güzel olduklarının farkında mı değiller, yoksa işin içinde fark edemediğimiz durumlar mı mevcut?
Bilemiyorum.
kafası çalışan adamlar olarak güzel kadınlarla irtibat kurmuyorum.
çünkü her zaman daha iyisini elde etme arzusu içindeler.
tecrübe ettim, öğrendim.
Galiba aynadaki güzelliklerine bakmaktan düşünme yetilerini kaybediyorlar.
Bence kızların güzelliğini değil .Doğallını sevin.