bugün

Evet arkadaşlar güvenlik sertifikası aldım. işe başlamak istiyorum. Acaba kız istemeye gitsek babası verir mi. Yoksa hade güvenlik parçasına verilecek kızım yok deyip evden mi kovar. Silahlı güvenlik ama boş değiliz yani.
KENDi GÜVENLiĞiN iÇiN iSTEMEMEKTE FAYDA VAR iDiR YAKMA BAŞINI BU ZAMANDA EVLENiP HATTA SiLAHINI YAVAŞÇA YERE BIRAK DOSTUM.
Bizim enişte silahlı güvenlik. Bir ilaç firmasında çalışıyor uzun yıllardır. Birde kız yeğenim var dünya tatlısı. Enişte görüp görebileceğim en düzgün adamlardan. Beş vakit namaz kılar, daha bir kere görmedim ne abdest alırken nede namaz kılarken göstermemiştir kendini. Zamanında kızımızı verirken çok tereddüt etmiş bizimkiler ama şimdi en büyük damat bizim damat yapıyorlar.

Şimdi bunu neden anlattım? Silahlı güvenlik olduğu için değil, insan olduğu için seviyoruz. Zaten kız tarafı senin mesleğine takılıp gelir seviyenden dolayı kız vermek istemezse sal gitsin o kızı da ailesini de.
Bankaya veya belediyeye kapağı atarsan, kesin verirler.
Sivil Polis bir kız bulursan tadından yenmez.
Düğün ne zaman kardeşim. Sana kiz vermeyecekler de kime verecekler.
Güvenlikçiye de güvenmiyorsan ne bilim.. Şaka lan şaka bilmiyorum aq.
adana'ya gel kale3112 kardeş. esmer-mesmer demezsen gider isterim sana .
kız istemeye silahla gidilirse ortadan kalkacak olan sorunsaldır.
Hiçbir güvenlik görevlisi kendine güvenlikçi demez.
(bkz: . https://youtube.com/shorts/QiXoCqY4aWA?feature=share)

Umarım yeterli olur cevap için. Doktor olsa n'olur, işçi olsa n'olur insan olsun, adam olsun yeter. Eskiler sigortası olsun dermiş mesela ama o dönemlerde adam çokmuş, şimdi herkes sigortalı ya mert, delikanlı adam bulmak zor. Mesleğinin ne önemi var evine eşine kol kanat geremedikten, bir tas çorbayı paylaşıp gülemedikden, sevemedikden sonra şah olsa padişah olsa ne farkeder ardını okşayayım.
özel güvenlik mesleği bekçi'lerin bile altında olan bir meslek.
bekçiler de polislerden statu olarak daha alt seviyede.
polisler de komiserlerden daha düşük seviyede.
bu ismi konulmamış kast sistemi bu sekilde gidiyor.
yani insanlar kızını en son güvenlikçiye verir.
polis dururken güvenliği secmeleri sizce mantıklı mi!
kaldi ki polislik bile elit bir meslek degil ayak işlerini yapan bir meslek..
kim kimi kime veriyo ? kiz istemek mazide kaldi, kiz istenmez , kiz alinir.
Kız tahsilini yapmış, kendini mesleki anlamda bir yerlere taşımış ve gelir seviyesi senden yüksekse zaten bu iş en başından olmaz. Sıra Babasına gelmeden o iş yatar...

Ne biliyim, kendin gibi güvenlikçi, temizlik personeli, çaycı, market kasiyeri vb. Kızlar belki sana pas verebilir tipin düzgünse ve efendi bir insansan.

Davul bile dengi dengine.
Eğer dengini bulursan verirler tabii.
Neden vermesinler ki?
Şimdiki kızlar da, erkekler de anne-babalarına çok soruyordu ya..
güncel Önemli Başlıklar