bugün

daha 4 s kuralını öğrenecek kadar ülkemizi tanımamış suriyelidir. hükümet göndermese halk gönderir "kibarca" hiç merak etmesin..

görsel
MÜTHiŞ BiR SORUN DAHA BUNUN ÖNÜNE FAKiR OLANLARI ANCAK SINIR DIŞI ETME OLAYI iLE GEÇiLiR. ZENGiNLER BIRAKILIR FAKiRLER KOVULUR. GEÇMiŞ OLSUNDUR. (bkz: ZALiM DÜNYA)
muzaffer usta'dan geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=NT4Ij-knk_Y
Vatandaşlık alan gitmez de, diğerleri bir şekilde...
fatih itfaiyenin yanında ki meydanda düzenli olarak toplanan, suriye bayrağı açıp gösteri yapan, hiç bir şekilde bu ülkeden gitmeyecek suriyeli asalak sözleri..
suriyeliler bu ülkeye ilk geldiği yıllarda akp fanı, akp şakşakçısı, aynı zamanda fetö fanatiği bir piçe dedim ki; bunlar bu ülkeden gitmez. o da inatla savaş bitsin gidecekler demişti.
üzerinden yıllar yıllar geçti. o piç artık fetö düşmanı oldu. ama akp şakşakçısı olmayı bırakmadı. şimdi gördüğüm de yine aynı muhabbet geçti. bunları buradan hiç kimse gönderemez. o piç; güvenli bölge temizlensin gidecek diyor.
bizim piç aylardır işsiz. daha önce çalıştığı işe suriyeli almışlar. bundan şikayetçi.

bunların buradan gitmesi teknik olarak bile imkansız. diyelim ki hükumet değişti ve suriyeli göçmen karşıtı, türk dostu bir hükumet geldi. bütün gücünü de suriyelilerin gitmesi için harcadı, heriflerin kayıtları bile yok. bir çoğu zaten türkiye vatandaşı yapıldı. kimi nasıl bulacaksın? ev ev dolaşıp gbt mi yapacaksın? nazilerin yahudileri aradığı gibi suriyeli mi arayacaksın? gideceklerine inanların aklı buna basıyor mu? bunlar bize girdi.! gerçekleri kabul edip bundan sonrası için aklınızı başınıza toplayıp oyunuzu verirken iyi düşünmekten başka yapacağımız hiç bir şey yok.
https://www.youtube.com/watch?v=IwdPrtH-LiY
sinir bozan suriyeli söylemi.

oturduğum semtte görüyorum bunları. bol bol manav açıyorlar.
hatta laborant bir arkadaşım var, çalıştığı laboratuvarda şahit oluyor. sakat erkeklerle falan evleniyorlarmış.
ben de gideceklerini pek sanmıyorum.

motor üstünde kız kesen, sokak ortasında kahkahalarla saate bakmaksızın gülen öküzlerin bir an önce gitmelerini temenni ediyorum.
Yapimda ve yayimda emegi geçen herkesin allah belasini versin.
onlar zaten 'güvenli bölge'deler amk.
rahatlarını niye bozsunlar?
hiçbir surette dönmeyecekler ve döndürülmeyecekler. onları getiren (tayyip erdoğan) kalıcı geldiklerini bile bile getirdi. gelecekte türkiye'nin başına da hayal bile edilemeyecek belalar açacacaklar.

birilerinin fırat'ın doğusunda bir kürt devleti kurma planı var, zaten hemen hemen de sonuna gelindi. bunun için suriye nüfus yapısını kürtler lehine bozulması gerekiyordu. planın sahibi her kimse, tayyip erdoğan bey'e telefon açtı: "biz ülkene arap postalıyoruz, ne kadar gönderirsek hepsini kabul edeceksin. suriye devletinin altını oymak için de ne gerekiyorsa yapacaksın. yoksa seni o oturduğun koltukta tutmayız" dediler. kainat liderimiz de "hay hay efendim" dedi. hatta o en yoğun göç olan dönem "üst akıl" falan bir kısım laflar geveliyordu.

şu an itibarıyla dönmelerini engelleyen ne? hepsini, 5+ milyon insanı, bugün otobüse bindirsen suriye'de evlerine adrese teslim bıraksan hangisinin hayatı tehlikede olacak? bayramda gidip dönenlere bir şey oluyor mu? gönderilmiyorlar çünkü gönderildikleri gibi, (pınar-mınar operasyonlara gerek kalmadan) kürt devleti planı çöker. tayyip erdoğan sözde suriye'nin toprak bütünlüğünü destekliyor, fırat'ın doğusunda kürt devleti kurmasını engelliyor. ama fiili olarak tüm yaptığı bunun tam tersi yönde.
--spoiler--
daha 4 s kuralını öğrenecek kadar ülkemizi tanımamış suriyelidir. hükümet göndermese halk gönderir "kibarca" hiç merak etmesin..
-spoiler--

Kendimizi kandırmayalım.
Hangi halk?
Erdoğan'ın götünün kılıyık çı yüzde 50 mi?
Adam kalkıp Türkiye'nin gerçek sahibi Suriyeli göçmenlerdir dese, şu an en az yüzde 30 buna alkışlarla cevap verir.
Vatan millet deyip zorla göndermeye kalksan birde terörist damgası yer, huzuru bozmaktan içeri atılırsın kendi ülkende.
Bu vatan hainlerini geri göndermenin sadece tek bir yolu var. Oda erdoğanın bu işten çıkar sağlaması, en azından oylarının artacağına ikna olması.
Yoksa ülkeden seni beni atarlar, ama onlara dokunmazlar.
" şerim de şerim üstünüze işerim " diyor yani.
iyi de buraki surilerle iş bitmiyor ki. idlibte 4 milyon suri daha var. Biz operasyonu o 4 milyon kişi yerinden yurdundan olmasın türkiyeye gelmesin artık yeter mülteci akını sona ersin diye yaptık. Eğer içeri girmeseydik şam rejimi idlibi yerle bir edecek yerel halk akın akın ülkemize gelecekti. idlib dibimizde arada 130 km var. Bunu görmemiz lazım esas.

(bkz: #42307221)
4 s kuralına göre halk gönderirmiş...
bu videodaki bayrağı öpen samiyetsiz suriyeli bile bu cümleden daha samimi. diyelim milletin aklı başına geldi ve doğru dürüst bir iktidarı başa getirdi. bu herifleri göndermeye başladı. bunlar bu ülkeyi yakmadan 1 adım öteye giderler mi? en iyi ihtimalle başımıza pkk gibi bir bela daha çıkarırlar.. biraz empati yap. sen bir yerde dükkan açtın, ev tuttun, emek harcadın, para kazanıyorsun, çocukların dünyaya gelmiş, o ülkenin vatandaşı olmuşlar. sana kalk git diyorlar. tamam oldu görüşüz byeee diyip gidecek misin? biraz kafanı kullan, toplum şaşşakçısı olma!

https://www.youtube.com/watch?v=W0vG7a6g56c#t=6m23s
güncel Önemli Başlıklar