bugün

genelde güreş,bjj,mma ile uğraşan kişilerde olur.kurak kırılır ve içine kan dolar.bu oluştuğunda içindeki kanı şırıngayla çekmek şarttır.yoksa sertleşir ve öyle kalır.ayrıca tekrar nüksetme sorunu vardır ondan dolayı ameliyat olan çoktur.bu tür sporla ilgilenenler kulak koruyucu kullanmaları tavsiye ederim yoksa benimki gibi kulağı kırık gezersiniz.

edit:buz kompressi unuttuk.buz herşeyde olduğu gibi burdada tedavide önemli roll oynamaktadır.
görsel
görsel
görsel
Güreşçi kulağı değildir çünkü güreşte direkt olarak kulağa gelen darbe olayı çok yoktur.
Genelde boksörlerde mma sporcularında falan olur.
-spoiler

expendables filminde bu olayi film basinda cok net ve sade bir sekilde aciklayan bir sahne vardi. izleyenler hatirladi.
güreşçilerin kulaklarının kırılmasının sebebi mindere sürtmesinden dolayıdır. önce bir sıcaklık hissedersiniz ama müsabakanın verdiği heyecandan dolayı umursamazsınız sonra kabuk bağlar ve eğimler kaybolur. acısı sonradan çıkar.
nereden mi biliyorum?
yedi sene yaptım grekoromenciydim.
ben genelde üstte olduğum için ufak bir kırıkla atlattım.
hey gidi eski günler...
Bir söz vardır. Anadolu’da yöresel Karakucak festivallerinde baş ve başaltına güreşip de ilk kez yabancı bir rakiple karşılaşanlar hasmını göz ucuyla tartarken baldırına, pazusuna değil önce kulaklarına bakarlar. Rakip genç değilse(güreşe yeni başlamadığı aşikarsa) ve kulakları sağlamsa o rakip çok zorludur.

Misal Kırkpınar’da ahmet taşçının altın Kemere ambargo koyduğu doksanlı yıllarda kulakları sapasağlamdır. Minderde Hamza yerlikayanın geleni geçeni çırptığı yıllarda gene öyle. Rıza kayaalp ve hatta 13 sene kimseye puan dahi vermeyen aleksandr karelin.
güncel Önemli Başlıklar