bugün

2020 olimpiyat programından çıkarılmıştır. gitti güzelim altınlar...
bu da demek oluyor ki türkiye nin tek madalya kazandığı grupta böylece bitmiş oldu.
artık ülkece olimpiyatlarda nasıl sıfır çekilir onu izleyip öğreneceğiz.
yerine gelecek branş Beyzbol ve softbol, karate, tekerlekli sporlar (paten, kaykay, vs.), squash, dağcılık, wakeboard (gemi izi kayağı) ve wushu'dan biri olacaktır.
boks dururken güreşin kaldırılması manasızdır.
Ata sporumuzu aşağılamışlardır. Ne cüret!

Bundan sonra oraya da gitmeyiz.

Artık gitmeyeceklerimiz:

1) Davos 2) Eurovision 3) Olimpiyatlar

(bkz: ben tek siz hepiniz)
akp döneminde gerçemkleşmiştir.
kurallarının sürekli değişmesine güreşçilerimiz zaten ayak uyduramıyordu ve eski hegemonyamızı kaybetmiştik. hazır o kadar güçlü kuvvetli adam boşta kalmışken kendilerini kürek branşına yönlendirebiliriz.
çok yerinde karardır. güreş hiç bir estetik yanı olmayan bir spordur. kırık kulaklı adamların saatlerce birbirlerini kaldırmaya çalışması nasıl bir spor anlayışıdır.
güreş can çekişiyordu bugün ise resmen öldü.
Olimpiyat ruhuna aykırıdır. Güreş olimpiyat iÇin atletizmden sonraki en önemli daldır. illa bir şeyi Çıkarmak istiyorlarsa futbolu Çıkarsınlar. Malum kimsenin siklediği yok.
aramaya inanmak gerekir.

(bkz: güreşin olimpiyatlardan çıkarılması)
bir sürü siktiri boktan spor(!) dalı dururken anlam verilemeyen karardır.

Satranç, dama, birdir bir falan yakında olimpiyatlara dahil olursa hiç şaşırmam.
olimpiyat ruhuna uymayan ve çıkarılması gereken bir çok spor dalı varken güreşin çıkarılması büyük bir yanlıştır. çok sevdiğim spor olan futbolun olimpiyatlarda yer alması bana gereksiz geliyor. zaten olimpiyatlar ile avrupa şampiyonaları aynı seneye denk geliyor. olimpiyatlarda yer alan ülke futbol takımları sahaya genelde genç takımla çıkıyor(bu bir kural mıdır bilmiyorum). zaten u20 dünya kupası u18 avrupa şampiyonası gibi turnuvalar var. futbol olimpiyatlarda olmasına ne gerek var ? aynı şeyi basketbol için de düşünüyorum.
türkiyenin madalya sayısını yarıya düşürecektir.
acayip acayip hareketler.
briç' in olduğu olimpiyatlarda olmaması ilginç bir durum.
Kırkpınar bize yeter sikerim olimpiyatları hem orada yabanciya gitmiyor.
(bkz: ha siktir)

gerekçeleri merak edilendir.
son senelerdeki sürekli kural değişiklikleriyle güreşi önce öldürüp sonra defnetmişlerdir.

yapılan kural değişiklikleriyle ne bir oyun kalmıştı ne zevk. ayakta zaten kimse risk almıyordu süre kısıtlı diye. yere yattığında ise yerdeki çırpılmamak için üstteki çırpmak için debeleniyordu. nerede o eski kündeler tuşlar...
görsel
neymiş efendim televizyon gelirleri varmış. insanlar olimpiyatlardaki güreşleri çok fazla takip etmiyorlarmış.
2020 alırsak bile rezil olmamızı isteyen zırtapozların yaptıkları uygulama.
ıoc denen uluslararası olimpiyat komitesinin yaptığı ibnelik. yakında halterde kaldırılır. bu durumda türkiye kendi madalya rekorunu kırmayı unutsun.
herkülün kemiklerini sızlatan olaydır.
güreşin estetik olmayışı, yayın gelirlerinin düşük oluşu yadsınamaz bir gerçektir. fakat olimpiyat komitesinin işi sporları daha cazip hale getirmek finansını sağlamaktır. ilgi görmeyen sporları lav etmek değildir. velev ki ilk olimpiyatlardan günümüze gelen sekiz spor dalından birinin kaldırılması tarihe saygısızlıktır, hadsizliktir.
güncel Önemli Başlıklar