bugün

Bağlanmayacağız dediğimiz ne varsa kördüğüm olduk.
"incitme! incittiğin yerden incinirsin." - Mevlana
Tek ihtiyacım neydi biliyor musun? Bir papatya yaprağı daha...
görsel
"Kitleleri hareketlendirmek için masallar, hakikatlerden daha fazla etkili olmuştur." A.bilge
zaman sana uymazsa sen zaman uy.
Hayat...bir çocuğun mendil satipta burnunu koluyla silmesi kadar acımasız bu hayat.
Bunca boş konuşan insanın arasında dilsiz olmak, engel değil, devrimdir. -Özdemir Asaf-

Konuşmak önemli değildir asıl önemli konuştuğunun içini doldurabilmektir.
görsel
izler kalır, izler kalırsın.
seni sevmek için yıldızlarla savaştım ve sen burada sadece sahte bir ay için ağlıyorsun.
Ölülere karşı cinsel saldırı suçu islenemez. Ölü üzerindeki bu tür eylemler ölülere hakaret suçunu oluşturur. Hakeza hayvanlara karşı bu tür eylemleri gerçekleştirmek cinsel saldırı suçunu degil mala zarar verme suçunu oluşturur. Bu söylenenler dışında bu suçun mağduru herhangi bir insan olabilir.

Not-pardon hayvanlar mal mıdır?
görsel
“tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için tanrı'yı kullanırlar.
-giordano bruno
Yalnızlık Müziğin bile seni dinlemesidir./ Özdemir Asaf
Madem gidiyorsun , öyle bir bakarak terket ki beni ;
Aklım kanasın, bari delirdiğime değsin.
Kimseyi kazanmak yada kaybetmek umurumda değil. Sırt sıvazlayan da olmadım.

Menfaat, çıkarla işim olmaz.
Zaten dünyanın gösterişli modası, teknoloji çılgınlığı, marka takıntısına kafam uymadı.

Olduğum gibiyim. içimden geldiği gibi... Doğal, sakin, sessiz... içimde kopar kıyamet dışım süt liman.

Hani o ağzına vur lokmasını al derler ya işte o benim, ama iyi niyetimde bir yere kadar. Sonra perdemi çeker duvarımı örerim.

Sessizliğimle döverim, bağırıp çağırmama gerek yok. Gülümserim küfür gibi gelir. Sezgilerim beni hiç yanıltmadı.

Gözlemleme yeteneğim güçlü, insanın yüzüne bakınca mimiklerini kitap gibi okurum. Onun için yalnızım. Tek başına güçlü hissettiğim için kendimi.

Merhamet duygum değirmen gibi içimi parçalar. Dünyada bütün yavrulara annelik yapabilirim.

Haksızlığa karşı tek başıma bile durabilirim.

Her konuda güvenilir olduğum söylenir. Ne bileyim öyle derler ben onların yalancısıyım.

Bana gelince dost yüreğiyle gelmeli insan. Hoşgörümde hürmetimde sonsuz.

Sana bir sır vereyim mi?
Ben gayet aklı başında bir deliyim.

Bu yapmacık düzeni bozuk dünya insanıysan, benim göstermeme gerek yok haydi kapı orda...
‘’Gerçeği, insanların ölçüsü ile değil; insanları gerçeğin ölçüsü ile tanı.’’ Hz.Ali (r.a)
görsel
insanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenir. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. insanların “tecrübe” dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kesmiş bir insana “tecrübeli” denir.
--spoiler--
Sigmund Freud
--spoiler--
Bir erkeğin yumruğundan daha serttir bir kadının son sözü: Çünkü biri dişlerini döker, diğeri düşlerini.’’ William Butler
bu adam aşk adamı.
göz görmeyince gönül katlanır, ama ortadan ikiye.
“Mutluluk iyi bir sağlık ve kötü bir hafızadan başka bir şey değildir.”
"Bugün ölecekmiş gibi yaşamak ve hiç ölmeyecekmiş gibi diğer günü yaşamak, kişiyi dünden daha başarılı yapar. Asıl çözüm, o anki gününüzden daha iyi olmanız gerektiğidir."

Hagakure
Bir insana zorla sevdiremezsin kendini, bana güven diyemezsin. O bunu hissetmiyorsa, tek bir söz söyleyebilirsin: sen bilirsin.
--spoiler--
Can Yücel
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar