bugün

sabah gördüğüm afiş itibari ile sayın başbakanımız binali yıldırımdır. aslında günün değil bu cumhurbaşkanlığı sistemi ortaya atıldığından beri kendisidir. hatta günün hatta yılın safıdır. kötü anlamda söylemiyorum bakın bunu saf olmak kelime anlamı ile kötüye yorulabilir ama ben o anlamda kullanmıyorum.

dolmuşta işe gelirken o otobüs durakları üzerine konulan reklam panoları üzerinde gördüm kendisini. ben telefonu çıkartıp kamerayı açana kadar dolmuş hareket etti tabi dolayısı ile görselini atamıyorum. başlığı şöyleydi "cumhurbaşkanlığı sistemine evet için tanıtım toplantısı" ve altında son derece enteresan bir şekilde gülümseyen binali bey. belli ki toplantıyı düzenleyecek olan kendisi..

benim gerçekten anlayamadığım ; ülkeye hiç bir yararı olmayacak bir sisteme geçmek için kendisine ( binali bey ) 3 ömür verilse hiç birisinde bir daha asla oturamayacağı bir koltukta oturan şahsın o koltuktan feragat etme çabalarıdır. başkanlık veya cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiği zaman terörün biteceğini, ekonominin düzeleceğini, suriyelilerin gönderileceğini, doların 3 lira altına ineceği falan olacak olsa ilk başta ben veririm zaten eveti. bunların olmayacağı bariz yani o koltuktan ve sistemden memleketi içinde vazgeçmeyeceğini eminim kendisi biliyordur ama nedense gayet saf duygular taşıyarak bunun olması için çabalamakta..