bugün

evet efendim bu yeni tespitim. günümüz kadınları kendilerinin ağzına sıçan, taş üstünde taş bırakmayan erkekleri çok seviyorlar*. romantik erkek gördüklerinde etrafa kaçışan bu kadınlar, kendilerine insan gibi davranan, arada bir böyle güzel şarkı, çiçek vs şeyler gönderen erkeklereyse iyi gözle bakmamakta, hatta ve hatta samimi bulmadıklarını söylemektedirler. demek ki napıyoruz sevgili sözlük erkekleri -> pompaya devam.
yoktur efenim böyle bişey. en azından aklı başında hiçbir kız kendini aşağılayan erkeğe tapmaz.
tespitte sözü geçen kızlar olmamıştır ayrıca, yarımdır onlar yarım.
samimiyetle laubaliliği ayıramayan romantik erkek düşmanlığı desek daha doğru olur asılnda. iyi niyetle samimi davrandığınız kişinin bu kız bana güldü kesin verecek düşüncesiyle romantikleşen erkeklerden. kaçmak zorunda hissettiren tedirginlik yaşayan kızlar oluştu sayenizde.
piç erkek dikkat çekmektedir. bu doğrudur. ama bu doğruysa ilgili erkeğe bakan hatunlarda bir kaltak ruhu olduğu kesindir. düzgün adam neden sevilmez o da enteresan. ya piç olmalısın ya zengin. ortasıysan sıçtın.
ben sırf sigara ve alkol kullanmıyorum, boş zamanlarımda spor yapıyorum diye hatunların benle taşak geçtiğine denk gelmiştim. onu çağırmayın ya o takılmaz, o yapmaz, o bilmez denilen erkek kişi oluyorsunuz. dikkat çekmiyorsunuz fazla. ha çözümü nedir. söyleyeyim. burada kasmayın. spor ve düzgün yaşama devam edip yurtdışı seyahatleri gerçekleştirin. sizi anlayabilecek birileri sadece türkiye sınırları içinde yaşamıyor olabilir. arayışa sabırla ve sakin devam edin.
bunun düşmanlıkla alakası yoktur, ayrıca günümüz kadınları romantizmi abartan, cıvıtan erkeklere karşı kötü bir tutum içerisindedir ki bu doğrudur.
düşünsenize bir erkeğin hayatında bulunan aşırı romantik (cıvıklaşmış derecede) bir bayanın olması.. erkekler düşman değil midir böyle olanlara? düşman kelimesi burada karşıtlık olarak kullanılmıştır altını çizmekte yarar var..
ama siz bu durumdan yola çıkıp madem bu adam romantik bayandan hoşlanmıyor, o zaman dayak seviyor derseniz işte tam o durumda olduğunuzda komikleşmiş ve küçülmüş olursunuz..
insanların bazı tutumları hoş bulmaması onun aşırı zıt bir tutumla karşılık görmesi anlamına gelmez.
biri birşeyden hoşlanmıyorsa, burda bulunan mesaj, başka birşey yap, tam tersini yap, demek değildir.
hoşlanmadığı tutumdan kaçın kâfi..

diyelim ki gerçekten romantik erkeği sevmiyor, romantik erkeği sevmeyen kız pompa mı sever demek bu? *

edit: (bkz: doğruları söylediği halde eksilenmek)
"romantik erkek" tanımının içini nasıl doldurduğunuza bağlı olarak değişir. çevremde gördüklerim daha ziyade, romantik erkeğe düşman tavırlar sergileyerek "sert kız", "kafa hatun" gibi sıfatları haiz görülme isteğinin tezahürü biçimindedir. zaman zaman da, trajik olarak, yaralarını saklama maskesidir.

birinin sizi istediğiniz şekilde sevmemesi, tüm benliğiyle sevmediği anlamına gelmez. iyi davranılma, sevgiyle karşılanma, o kişi için özel, değerli ve yerinin farklı olduğunun hissettirilmesi, insanca ve insan olduğumuz için de layık olduğumuz tavırlardır. bunlara karşı olan da var mıdır acaba? kan alırlar kamil kan.
(bkz: düşmanlarını bana göndersinler o zaman)
"seveni değil, sikeni makbuldür" ya da "kaçan kovalanır" taktiğinin her zaman işe yaradığını bilen erkeklerin iplemeyeceği düşmanlıktır.
(bkz: 4 s kuralı)
dertli sözlük yazarlarının tespitidir. yoksa içten, samimi, yerine göre olanı, kişiye özel olanı hoştur. yoksa ezbere çiçek alınıp gelinmişse, ezbere sözler ediliyorsa güvensizlik yaratır.
"bir kadına nasıl davranılır?" sorusunu sormalı insan kendine. geçmiş yaşantılarını, tecrübelerini, hayal kırıklıklarını, yalanlarını ve yanlışlarını unutmalı; günümüz değer yargılarını, kabul gören erdemleri, kınanan eylemleri bir kenara bırakmalı ki sadece ruhunun ve gönlünün hür iradesiyle soruya yanıt verebilsin. eğer gerçekten içindeki saf insaniyet ve sevgi durumu bozulmamışsa kadınların dayanamadığı "romantizm" çerçevesinde onlarla diyalog kurabilecektir. yok eğer bozulmuşsa tüm bu saydığım önyargıları hiçe sayıp kadına yaklaşsa bile "bozulmuş" ruh ona ihanet edip yapmacıklığını ve kötü niyetini kadının gözleri önüne serecektir. öte yandan sevgili hanımlarımız arasında da bile bile bu bozukluğa taviz verenler hatırı sayılır bolluktadır. döven, söven, bağıran, ter ve soğan kokan, göbek kaşıyan hayvandan bozma insanımsılara "gerçek erkek" diyen, "erkek dediğin böyle olur" inancına sahip dişiler aramızda kol geziyor. umarım bunların çürük beyinleri memleket üzerinde kalmayana kadar zarif kadınların akıl ve fikirlerini zehirlemez.
doğru tesbittir. Bu günün kızları romantikliği zayıflık ve zavallılık olarak görüyor. Her duygu, her aşk kelimesi, her şiir sömürüldü ve harcandı. Olan gerçekten seven, duygulu ve ince erkeklere oldu.
çalıştığım için yeni kız arkadaşımın "neden yanımda değilsin seni çok özlüyorum" yakınmalarına, bana göre 10 numara bir cevap olan "ben senin yanında değil, baktığın yerde olurum bebeğim"söylemime, ya bana felsefe yapma akşam sevişmicek miyiz sorusuyla bu başlıktaki önermeye biraz daha katılmaya başladım açıkçası.
(bkz: kim nerde neden)
(bkz: olur mu öyle şey ya)*
karşısındaki erkeğin romantik olması durumunda aksi, olmaması durumunda ise romantik olmasının istenildiği karmaşık durumdur. bulup da bunamaktır.
sadece günümüzde değil her daim kadınların parasız erkeklere olan düşmanlığı ile atbaşı gider. fakir erkek romantiktir öyleyse kadınlar romantik sevmez.*
tamamen katılmadığım bir önerme olmasıyla birlikte, eski kız arkadaşımla seneler süren ilişkimizde, ona dair yada onun bana söylediği en ufak bir hakaret kelimesi bile yoktur. hakaretin ufağı yada büyüğü yoktur belki ama, bahsetmek istediğim "salak, gerizekalı" gibi sözler. ayrıca onun yanında hiçbir zaman küfür etmemişimdir, her zaman dikkat ederdim böyle şeylere.

bu kız arkadaşımın beni aldatarak başladığı ilişkisinde, yol ortasında erkek arkadaşının tokat attığını, "orospu" diyerek bağırdığını öğrenince bir an aklımdan geçen önermedir. gerçeklik payı olabilir diye düşünüyorum. kendisine ise hala acıyorum..
düşmanlık denemez ama romantizmin tanımı anlaşılmamaktadır bu kızlar tarafından. romantizmi direkt olarak maddiyetla ilintili düşünen zamane kızlarımız, cepteki romantizmi ,yürekteki romantizme oranla daha beğenir olmuşlardır.

-çok romantik yaaa kızııımmm , düşünsene babasının aldığı 70 milyarlık arabayla aldı beni, ve babasının işlettiği restorana gittik, menüdeki en pahalı şeylerden istedi masaya yemeden bıraktık yaaaa! çok romantikti yaaaa!sonra babasının aldığı 600 milyarlık eve gittik.
daha ilk görüşmede yatttık yaaa!
romantik erkek düşmanlığı değil filmlerden fırlamış gibi davranan yapmacık erkek düşmanlığıdır o. Doğal olun biraz.
romantizm yapacağım diye samimiyetsiz tavırlar içerisine giren erkeklerin etken olduğu düşmanlıktır.artı romantik erkek ne ya,bana gülme geliyor birileri zoraki romantik olmaya çalışınca,şebek gibi,ne gerek var.
kim dedi onu? yanımda ağlasın yeter ki yerim onu.
her alanda olduğu gibi kadınlar elde ettikleri şeyleri pek sevmezler. gidip 3 gün bir elbise için dolaşırlar, alırlar bir daha giymezler.
Kadinlarin romantik yanlarinin fazlaca somurulmus olmasindan kaynakli olabilir.
romantizm denınce artık aklıma yalancılık geliyor. Romantızm sadece kadının kalbını ya da bedenını elde etmek ıcın yapılan kısa surelı bır ugraştır. Kesin ve net tavırlı erkekler daha cok tutulur oldu. Bayanlar da yoruldu artık sanırım duygulardan, cozumlemekten, dınlemekten.
ilginç ve doğru bir tespittir... günümüz 30 yaş üstü kadınları, yani 90'larda genç olmuş kadınlar, romantik erkek ararken, şuan 20'li yaşlarında olan kadınlar romantik erkeğe ve romantizme düşman kesilmiştir. ben bunu yozlaşan, globalleşen ve duyguları ölmüş kitlelere yoruyorum. sen koca bir nesli justin bieber'larla, lady gaga'larla büyütürsen sonuç bu olur işte... sanıyorum artık ruhun hissettiği estetik değerler yerini tamamen göz ve beyin tarafından en basit şekilde beğeniye dönüşebilen fiziksel güzelliğe ve hazza bıraktı...