bugün

hümanizm safsatasını benimsemesi.
Zamanlama hatası yapmışlar yanlış zamanda gelmişler.
Emekli öğretmen gibi konuşmam gerekirse eğer, okumuyorlar azizim, araştırmıyorlar, sorgulamıyorlar.
gençliğin ta kendisidir.
Tek dertlerinin sevişmek olması.
Ülkede eğitim,öğretim sisteminin bozuk olması elbetteki gençlerin üzerinde olumsuz etkisini göstermektedir.boşuna gençlere kabahat bulmamak gerekir.taktir edilir ki bunun çözümünü gençler uretemez.dolayısıyla çözüm üretmesi gerekenler işini yapsın.
Pek genç sayılmam ama,
Benim problemim dünyada bu kadar kötülük var ve ben engelleyemiyorum.
Açlık, cinsel istismar, fiziksel istismar, çocukların öldürülmesi, hayvanlara işkence yapılması, tecavüz...
Sürekli düşünüyorum ve bunları kaldırabilecek bünyeyi kendimde bulamıyorum.
Psikolojim bozuldu.
Dünya bana çok pislik biryer olarak geliyor.
insanlık ölüyor.
internette hala AKN saçmalığı olması.
sen problemlerini çözebildin mi de gençliğin problemlerine geçtin arkadaşım? şeklinde cevap verilmesi gereken sorudur.
Teknoloji ve sosyal medyadır efendim. Ve gençliğin bunu sorumsuzca kullanması; ailelerin bilinçsiz, eğitimin yetersiz olması. Ve bunların sonucu olarak da gittikçe ahlâksızlaşması, akıllarının sadece bel altına çalışmasıdır. Lakin bunun için gençlik suçlanamaz. Bundan sorumlu olanlar eğitimciler, veliler ve bilinçsiz kullanılan teknolojidir. Ayrıca diğer nesillerin elinde de aynı imkanlar olsa diğer nesiller de böyle olurdu. Bu gözler yeni nesil çok bozuk deyip 15 yaşındaki kızlara sosyal medyadan yavşayan 50 yaşındaki karaktersiz pedofililer de gördü.
kesinlikle sosyal medyadır. sosyal medya gençleri bir çukura alıp birbirleriyle sidik yarıştırmasına sebebiyet veriyor. birileri çukurda kalıp aşağılık kompleksine giriyor, birileri yukarı çıkıp dünyaları ben yarattım havasına giriyor. lakin kimse de sosyal medyada özünü korumakta başarılı olamıyor.
Bolluk içinde yokluktur.
gençlerin bu durumunun asıl sebebi teknoloji ve beraberinde getirdikleridir. daha ilkokula çağındaki çocuklar bile akıllı telefonla okula gidiyor. internet ortamı her şeye açık olduğundan her türlü veriye kolayca ulaşabiliyorlar. 90 lı yılların çocuklarının 17 - 18 yaşında öğrendiklerini şimdiki çocuklar 10 - 12 yaşlarında öğreniyor.

çevresinde ve internette gördüğü popüler kişilere özenip, onlar gibi olmak, tanınmak istiyorlar. gençler arasında "fame olmak" diye bir tabir var.

bilgiye ulaşmak günümüzde oldukça kolay. zamanında kütüphaneye gider ansiklopedilerden ödev araştırırdık. şimdiki nesil ise akıllı telefondan tabletten ödev araştırıyor. internetten her türlü bilgiye ulaşıyorlar, ama ulaştıkları bilgi ne kadar doğru? bu durum araştırmaktan sorgulamaktan çok inanmayı beraberinde getirdi.

araştırmaktan, okumaktan, sorgulamaktan aciz, içi boş, entelektüelliği sıfır (0 - sıffır) aptal (koyun) bir nesil yetişiyor.

işte bunların en önemli sebebi gelişen teknoloji.
Akıllı telefon.
(bkz: imam hatipler)
Önyargı.
Yanlış devlet politikaları.
Genç potansiyelin işsizliğe mahkumiyetiyle çaresizliğe itilmesi.
insanımızın öğrenme biçimini önemsemeyen derleme böl yapıştır Eğitim sistemi.
Ödevlerin çokluğu.
Sınav sisteminin yarıştırmaya zorlaması. (Tüm sahaflar - 2. El kitapcılar hep yığılmış test kitaplarıyla dolu).
Ezberci eğitim öğretim sisteminin yaratıcılığını baskılaması.
Otur kalk yöntemini isteyen uygulayan geleneksel öğretmenler.yönetemediği her öğrencisine dikkat eksikliği hiperaktivite tanısı koyan öğretmen.
Haddini bilmeye zorlanıp kalıplara sokulma.
Helikopter anne.
Varlığı bilinen ama hissedilmeyen baba.
Çalışan hayatın yorduğu ebeveyn çocuğu olmak.
Aile ile geçirilen zamanın azlığı.
Tüketim toplumunun yeni ferdi olarak yetiştirilme.
Tükenmişlik sendromuyla ilkokulda tanışması.
Amaç hedef belirlemeden hayata atılma.
Rehbersizlik.
Zaman yönetimi olmaması.
Karar ve davranış sorumluluğu almaması.
Duygusal zeka gelişiminin desteklenmemesi.
Cinsiyetinin saygınlığının öğretilmemesi yaşatılmaması.
Ayıplarla günahlar arasına sıkıştırılması.
Erdem ve ahlak öğretilerinin eksikliği.

Ve

Felsefesizlik.
yer vermiyorlar.
Aşırı koruyucu ebeveyinlerin elinde yetişip, 25 yaşına geldiğinde sudan çıkmış balığa dönüp ne yapacağını bilememek.
Öz güven eksikliği.
Öz saygı yoksunluğu.
Doyumsuzluk.
Neyle mutlu olduğunu bile keşfedememiş.
Amacsız, biçare boş teneke orta sınıfın bir tık daha altında bireyler olmaları.
Aklinin cinsel organinda olmasi.
Uyanık olmamaları. Ha uyanık olan da uyanıklığını kötüye kullanıyor. Ya insan strateji yaparak kendine zarar veren şeylere karşı nasıl savunmaz kendini. insanın ruhunda az biraz mücadelecilik olması gerek.
Problemi insan olmamasıdır ya da düzelteyim karakterinin sosyal medyada farklı gerçek yaşantıda farklı olmasıdır.
günümüzde hızlı yayılan en büyük problem 'özentilik ' .
beğenilme düşkünlüğüdür. bizim zamanımızdaki elalem, şimdi sosyal medya olmuş.
Sürekli sevgili aramaları.