bugün

yazarların günlük hayatta rutin ve normal olarak devam eden olaylara taktığı farklı isimlerden veya farklı seslenişlerden ibaret bir serzeniştir. hadi kendimizden geçelim! şöyle ki bir örnekle buraları şenlendirecek olursak ;

tuvalete gidip işemek için ; çöğdürmek , cullamak ve en sevdiğim nargilenin suyunu değiştirmek alternatif söylemleri kullanılabilir.

tuvalete gidip işi büyütüp iyice kendini aşanlar içinde nargilenin kömürünü değiştirmek aynı şekilde iğrenç bir alternatif söylem olarak kalacaktır. ilk örneğin pislemekten olması başlığın sonraki durumunu açıklar nitelikte.

hayatımda vazılatmak diye bir terim duymadım diyenler için , vazılatmak her türlü durum için kullanılır. sinirlendiğinde "lan olum adam ahıllı dur yeminlen vazıladırım" diyebilirsiniz. yada "şurdan iki dürüm alda şurda suvannan vazıladak baam. şş bana bak" felan da diyebilirsiniz. küçük çocuklar için bıllış denildiğini bende bilmiyorum. dil sürçmesi ile değişik sonuçlar çıkarabilir , çocuğu travmaya sokabilirsiniz. dikkatli olun. devam ettikçe özelimi açıyorum sanki. bunlar benim laflarım! neyse. saygılar.