bugün

herhangi bir konu hakkında konuşmanızda mutlaka tanım geçmesidir. bir şey görünce oo x alırım bi dal demektir. iğrenç bir espri yapıldığında oo espri diyebilmektir. saçmalayan bir kişi olduğunda abi geç oldu yat istersen artık veya derdini sikeyim butonu demektir. olur olmadık yerde konuyla ilgili bakınız vermektir.

sorunsal, aforizma gibi kelimeleri hunharca kullanmaktır.

00:00'da saate baktığınızda şimdi birileri beni düşünüyor diye düşünmezsiniz aklınızda sözlük yazarlarının itirafları başlığına ilk entry'leri girmeye çalışan yazarlar gelir.

bazen trolllük yapmaktır. ortalığı karıştırmak isteyenlere ise diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık demektir. çok yorgunum diye sızlanan arkadaşlarınıza neden birkaç gün tatil yapmıyorsun jonathanşeklinde tavsiye vermektir. ortamda birbirine burcunu ya da sevdikleri şeyleri soranlara anketör lakabını takmaktır. araştırmadan bir konu hakkında soru soranlara aramaya inanmak ne güzel şeydir demektir. ortamda kendini zeki göstermeye çalışan biri olduğunda baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor demektir. gönderdiğim maili okudun mu diyen müdüre okumadım kardeş durumumuz yoktu şeklinde yanıt verebilmektir. iş arkadaşlarınızın ilişkisi olduğunu öğrendiğinizde vay anam vay neler dönmüş serhat ya şeklinde söylenmektir.

sohbet esnasında dediklerimize katılanlara seri artı oy veren melek, dediğimiz şeylere katılmayıp bizi eleştirenlere seri eksi oy veren ibne sıfatını yapıştırmaktır. arkadaşımız bilmediğimiz ve insanı hayrete düşüren bir şey söylediğinde bunun öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığına yazılsa sağlam artı oy alacağını bilmektir.

kimsenin ne diyeceğini düşünmeden konuşmaktır. biri sonradan bir şey dese bile söylediklerimizi editleyerek ayar verebilmektir. bilmeyen arkadaşlarımızın şaşkın bakışlarına maruz kalmaktır. sözlüğü bilen arkadaşlarımızın ise işte bunlar hep sözlük demesi ile sonuçlanan durumdur.
o adamın ağzının ortasına fırıncı küreğiyle vurma isteği uyandırır.

lan ?
platonik takılan arkadaşa, seviyorsan git halay çek bence dedim yanlışlıkla. sonra özür diledim tabii. ömrümü yedin sözlük.
hoca : bir kelime söyleyecem ve bunun tanımını yapıcanız
öğrenciler : tamam hocam
hoca : sasfdoafda
öğrenciler : hakkında bi bok bilmediğimiz ve öğrenmek için can atmadığımızdır.
- anne karnım aç.
+ acıkınca anne diye bağıran çocuk
- anne ya, açım diyom.
+ sürekli aynı şeyi tekrarlayan çocuk
- anne bak balkondan atcam kendimi.
+ balkondan aşağıya değişik nesneler atan çocuk
- of ya, başlıcam ama he.
+ ergen yaşta çocukların intihara meğilli olması
- anneeeeeeeeeeee
+ çocuğun ölmesi

+ tam öldü zannederken hayata dönen çocuk
- annee imdattttt
+ tenteye asılı kalan kişiye yapılacaklar
- anne dedim
+ çocuğun sürekli anne anne demesi
- anneeeeeeeeeeeeeeee
+ tamam, geldim . ana yüreği
o değilde diğer sosyal platformlarda da artık noktalama işaretlerini ve formatı kullanmaya başladım. ayrıca gerçek hayatta daha düzgün konuşuyorum. sanırım hitabetim ve diksiyonum biraz düzeldi.
Aralara bkz koymak.
Dünyanın en itici şeyidir.
Amk günlük hayatta da yatalak dedemi kariya goturdum falan derseniz tepki cekersiniz. O yuzden gereksiz bence.
Düşündüm de her şeyi açıklayarak konuşmak tuhaf olurdu.*
-merhaba.
+ben tehlikesizim anlamına gelen söz. Sana da merhaba.
-treni kaçırdım
+çabuk kalktı dikkat edersen.
(bkz: her cümlenin sonunda evet demek)
+üçgenin iç açıları toplamı 180 derecedir.
-kime göre neye göre?
Sözlükte formatı, günlük hayatta türkçeyi sikip attığınıza göre hemen hepinizin yaptığı şey.

Saygılar.(?)
güncel Önemli Başlıklar