bugün

kesinlikle mantıklı ve geyikten uzak olarak düşünülüp listesinin yapılması gereken şeylerdir.

örneğin ayakkabıların iş yerinde sürekli ayakta olması aslında rahatsız eden bir şeydir ama farkında değilizdir.

veya çalıştığımız masamızda sabit olarak oturamayıp, boynumuzu yada belimizi ağrıtmamız veya boyun fıtığı olmamız.

arabların yan aynalarının kör noktası vs... aklınıza gelebilecek herhangi bir şey olabilir.
sürekli ulaşım araçlarında olmamdan ötürü yollar diyeceğim.

otoban dahi göçüklerle dolu, ara sokakları saymıyorum, e 5 minibüs caddesi düz bir yolda gidemeden sürekli zıplıyoruz arabada. çukur oğlu çukur şehri olmuşuz neyse ki ferrarim yok süremezdim yeminle.
ağzını kapatmadan hapsıran tipler.
tırnağını yiyen insan.

gariptir başkaca şeyler beni çok rahatsız etmezken (burnunu karıştırmak gibi), tırnağını yiyen birisini görünce içim bir kalkıyor, geri yerine oturuyor...
çok dedikoducu ve sana sürekli sorular sorup seni sorgudaymışsın gibi hissettiren komşunun olması ölüm sebebi yemin ediyorum.
Tayyip.
yolda yüksek sesle konuşan tipler zaten seslere hassas biri olduğumdan iyice dokunuyor adam telefonla konuşuyor öyle bir bağıyor ki telefonu kullanmasa da olur bağırarak haberleşir ya az sakin dibinde adam bağırıyor kafa sikiyorsunuz zaten tüm istanbulun araba uçak gürültüsü boğuyor bir de siz yapmayın .
Patrondur kendisi. Ufak ve uyuz şey seni.
kadınlar. kadınlar beni rahatsız ediyor.

sanki tecavüz edecekler gibi bakıyorlar.

tek başıma dışarıya çıkmaktan korkar oldum.

erkekler olarak bu bakışlarla yapılan taciz ve şiddeti kı-nı-yo-ruz!

edit: ufak şeyler demişsiniz. düzeltiyorum. kadınlar değil, minyon kadınlar olarak düzelttim.