bugün

korku filmi repligi gibi bir sey. nasil bir travma yasattiysa bana bu cumle, yasadigim mekan hep solaryum gibi.
güneşin vücuda verdiği yararlara dem vuran söz. güneşin cilde, kemiklere ve türlü türlü bölgeye olan katkılarından ötürü evine güneşi sokan kişinin doktorla işi olmaz. olsa bile ona hasta doktor ilişkisi denmez.
pek taraflı olan bir önerme. *
(bkz: penis girmeyen göte vibratör girer)
doktorun adının güneş olması durumunda afallayan atasözü.
-hoş geldiniz doktor bey.
-hoş bulduk efendim. perdelerinizi kapalı gördüm de, açın yahu güneş girsin biraz.
doktorun eve gelip, elinde fıçı d vitamini getirmesidir.
güneşin giremediği yerden doktor nasıl girer hala anlamış değilim..
(bkz: güneş varsa ben yokum arkadaş)
parası olmadığı için doktora gidemeyenlerin, güneşlik taktırmasına sebep olacak söz. kapı çalar ve doktor içeri girer.
(bkz: güneş girmeyen yere doktor girer)
iskandinav ülkelerindeki doktor çokluğunun nedeni. hatta abartıp, cenaze levazımatçısı girer de denilebilir, çünkü gün ışığından yoksunluk depresyon nedenidir.
eğer evin hanımı kocasını doktor ile aldatıyorsa doktorun gelmesi için perdeleri kapamak bir sinyal olabilir.

güneş girmiyor gel gir bana. ohşşş..
albino hastaları için geçersiz atasözüdür.
güneşin vücudumuz için ne kadar önemli olduğunu vurgulayan söz. ama bana daha çok doktorların uydurması gibi geliyor, zorla kendini davet ettirme metodu sanki. girmiyorsa girmiyor arkadaş, belki ben dışarda alıcam d vitaminimi, illa senin mi gelmen lazım eve? hayret bişey ya...
yeteri kadar güneşlenip vücudun ihtiyacı olan d vitaminini güneşten karşılayan kişilerde tüm kanser türlerinin görülme olasılığının yüzde 88 oranda azaldığı,kalp-damar hastalıklarının yüzde 66 oranda azaldığı,diyabet olasılığının yüzde 53 oranında azaldığı,tüm nedenlerden ani ölüm riskinin ise yüzde 35 oranda azaldığı düşünülürse, ne kadar doğru olduğu anlaşılacak olan sözdür..

tarih boyunca da veba gibi salgınların hep kuzey ülkelerde olmasının nedeni güneş faktörüdür..çünkü güneş ışınları sayesinde deride sentezlenen d vitamini vücutta 200'den fazla doğal antibiyotik üretilmesini sağlıyormuş..gerisini siz hesaplayın..
o eve her durumda mutlaka bi giren olcak o kadar.
bizim binayı çizen mühendisin afedersiniz götünden anladığı atasözü.

ulan kazma hadi bi odayı batı cephe yaptın iki odayı batı cephe yaptın lan 4 tane odayı batı cephe yapmayı nasıl başardın mınıskim? saat 2 den akşam güneş batana kadar güneş alır mı lan bi ev dalyarak. yandım mnskim.

edit: gün ışığı girmeyen eve doktor girer şeklinde değiştirilmesini talep ettiğim atasözü ayrıca.
''iğne girmeyen göte ... girer.'' gibi varyasyonları da olan sözdür.
'' ya doktorun adı güneşse '' sorusunu akıllara getirir. evet karadenizliyim ne olmuş *
(bkz: batı cepheli evler)
ev sahibinin kocası doktorsa sadece eve girmekle kalmaz.
başka şeyde girebilir belli olmaz doktordan kasta göre değişir.
giremeyecegim yer yok tabi.
(bkz: doktor)
o eski bir yeşilçam klasiği, merak etmeyin sırf tanımadığınız bir doktor evinize gelecek diye güneşlendirmeyin artık havalandırma sistemi var.
güncel Önemli Başlıklar