bugün

toprak yüzünden ölen insanların acılarını bitirmek için yapılması gerekendir. ne hayrını görmüşüz ki güneydoğu'nun? o topraklar bizim olsa ne olmasa ne? ısrarla toprak diye tutturmak o insanların ölümünü hakediyor mu? bırakın verelim, toprak dediğiniz nedir ki?
(bkz: manda zihniyeti) ile aynı zihniyetin düşüncesidir.
akabinde bugün toprağa verdiğimiz 24 şehitin mezarına gidip, "siz ölünce düşündük en iyisi toprakları vermekmiş. siz de boşa verdiniz canınızı kusura bakmayın" diye bir açıklama yapmayı gerektiren eylemdir.
saçma sapan konuşmayalım...
kürtler sadece farklı kökenden gelen "türkler"dir ve sadece güneydoğu değil, ülkenin 81 ilinin tamamında yaşamaktadırlar. yani kendi başlarına ayrı bir ülke ya da millet olmadıklarından ya da onlarla savaş halinde de olmadığımızdan ülkemizin belli bir bölgesinin onlara bırakılması şeklindeki fikir bile kendi başına komik ve anlamsızdır; ütobik bir hayaldir.

ülkemizin her karış toprağı değerlidir, eşsizdir; ülkemiz toprağı "tekt"ir, "bütün"dür. binbir zorluk, fakirliklik ve mücadele ile kazanılan üke toprağının dağıtılması ya da parçalanması fikri ise "korkunç"tur!

edit: ey ülkenin bölünmesinden yana olan vatan toprağı düşmanı yazarımsı; gerçekler acıdır ama gerçektir. başın dönene kadar eksile, sorun yok.
yapılabilecek en doğru iştir. en doğru karardır.

akan kanı durduracak, barışı tekrar getirecektir. demokratik olarak referandum da yapılabilir.
pkk sempatizanı olması muhtemel yazarın açtığı başlık. Bu ülkede 6 milyon pkk ve bdp destekçisi beyinsizi bi kenara bırakırsak 70 milyon türk,kürt laz,çerkez vs. kanını dökmeden asla gerçekleştiremeyeceğiniz anca rüyanızda göreceğiniz hadisedir.
--spoiler--
bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı,
düşün altında binlerce kefensiz yatanı,
sen şehit oğlusun, incitme yazıktır atanı,
verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı.
--spoiler--

(bkz: istiklal marşı)

(bkz: anayasanın ilk üç maddesi)
hakkari' de eski tarihlerde türklerin yaşadığını bilenler için can sıkan öneridir.

(bkz: hakkari balbalları)
(bkz: yazara acil beyin bırakılması)
ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam,zira bu vatan bana değil milletime aittir. milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir!

(bkz: 2 abdülhamit)
helamın bok bölgesini bırakabilirim arzu ederlerse, dahası fazla gelir onlara kaldıramazlar zaten.
kendi evinin bir odasında pkk yaşamasını onaylamak gibi bir düşüncedir. güney doğu'da herkes pkk değil elbette, orada doktorumuz, askerimiz, polisimiz, hemşiremiz ve daha birçok insanımız var. bunu kimse kabullenemez. o toprakların kazanılışı bilinen üzere kolay olmamış ve herzaman türkiye'nin en değerli topraklarıdır çünkü o topraklar üzerinden çok rant sağlandı. kim bilir? belki de kıyım ya da olayları çoğaltıp böyle basit bir mantık kuruyor olabilirler.

bunun olması şuan için çok zordur. ihtimaller dahilinde türk kanı taşıyan insanlar buna izin vermeyecektir. en azından buna eminim.
zamanında halide edipin düşüncesiyle aynı düşünceyi paylaşmaktır. böyle bir zihniyet eskiden de etkin olsaydı kurtuluş savaşı diye bir savaşın hayali bile mümkün olamazdı. manda güçsüzlük ve yenilgiyi kabulün simgesidir, al sen bu toprağı senin olsun demek ileride akdenizi rumlara, istanbulu yunanlara vermekle sonuçlanacak aptalca bir eylemdir.
(bkz: şakaysa çok komik gerçekse hiç komik değil)
--spoiler--
size bu toprakların neresi vadedildi bilmiyorum ama, ben altını vadediyorum.
--spoiler--
(bkz: sen ne biçim delikanlısın)
olsa olsa ''toprak dediğin'' eğer uğrunda ölen varsa vatandır sözünü unutmuş insan isteğidir. her isteyene verelim birer karış o zaman.

berke de cansu dan ayrılsın aq.
(bkz: Tabi ya nasıl da akıl edemedik bunu)
ilkokul çocuklarının sözlükte yazar olabildiklerini bilmiyordum... Ama senin öneriyi çocuk bile yapmaz lan.
bu nasıl düşünce, nasıl zihniyettir? iki gün sonra doğu yerine batıda bir isyan çıksın egeyi verelim iç anadolu da çıksın orayı verelim ülkeyi tamamen verelim rahatlayalım.(?) bu topraklar için şu saniyeye kadar insanlar ölüyorlar be! 100 yıl öncede bu günde.
vatanın bölünmemesi için gerekirse kadın erkek canını vermeye hazır milyonlarca insan var milyonlarca! bir kaç şerefsize mi bırakacağız biz bu toprakları?
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
sakız mı veriyorsun?
(bkz: turan taktiği)
bir iki çapulcu zarzor sınırdan girdi saldırı yaptı diye akıllara nasıl geldiğini anlamadığım durum.
kürtlerin açlıktan ölmesine sebebiyet verebilecek hadise. * * * *
(bkz: mehmetçiğin kemiğini sızlatmak)
ver kurtul zihniyetinin siktiriboktan önerisi.
orası için atalarımızın döktüğü kanlar ne olacak?
hesabını kim verecek?
her başkaldırana, her adam öldürene toprak mı vereceğiz?
eskiden ne kadar güzeldi.
devlete baş mı kaldırdın?
yakın orayı. yok edin.
bak bir daha yapabiliyorlar mı.
akp yüzünden böyle andavallar türüyor işte.
"ühüüü insanlar ölmesiiiinnn... verelim gitsin toprağııı"
hasiktirin lan.
kaale alınmaması gereken bir çözüm.

bre şerefsiz halsiyetsin insan müsvettesi, sen kim olursunda şehitlerimizin dedelerimizin atlarımızın canlarını vererek karış karış aldığı toprakları, kendilerine bu güne kadar adam gibi bir lider bile seçememiş olan, her hareketi ile faşizmi tetiklemeye çalışan masum insanları öldüren, bizlere atatürkün uşakları diyen fakat kendileri köpeklerin köpekliği yapan halsiyetsiz insanlara vermeyi düşünürsün.

nefes israfı yapmış olduğu hayatının tüm senelerinden sonra bulabildiği tek çözüm yolu bu ise ve bunu dile getirebiliyor ise bir halsiyetsiz vatan evladı hey benim memleketim hey benim anadolum hey benim toprağım...