bugün

güney kore de bakan dayak yer türkiye de dayak atar.
Adamlarda onur var vicadan var. Bizdeyse yuzsuzluk.
Güney korenin götünü türk askeri kurtarmıştır.

Silkiyim yabancı hayranlığınızı.

Edit: koreliler rahatsız.
tek övünülecek tarafı bizimki korelilerinkinden daha uzundur hatta afedersiniz ama o sikle kendimizi sikeriz.
http://www.youtube.com/watch?v=cKrGDc8UP_A
Kore savaşında amerikan üstlerinde destek almadan tek başına komünist ordularına karşı kademesiz savaşan yürekli bir avuç türk askerini küçümseyenlerin kore dediği versus.

Savaşa etkimiz de olmamış bak sen.

Güney kore minnetini belirtmek için hala her fırsatta dostluğunu bildirir sıcak yaklaşır.
Severiz bir birimizi.
Samsung dedesi akrabası kore gazisi şehidi olanlara burs da verir.
Türk askeri gayet de göt kurtarır.
Türkiye askeri olarak abd rusya dışında bire bir her ülkenin eline verir.

Guney kore ise gelişmiş ekonomili savunma olarak standart devlettir.

Türk askeri nerde zora düşen varsa yardım eder. Göt kelimesi ike aynı cümlede geçince de küçülmez.
görsel

ortadaki ile sağdaki arasındaki farka bakarak sonucu anlaşılabilecek karşılaştırma.

ha, bir de taksim metrosundaki trenleri de güney kore'den, üstelik en dandik modelden aldık. öyle ki hyundai rotem kendi ülkesini maglevlerle döşerken bize 30 yıl öncenin modelini satmıştır. suç satanda değil tabiî, adamlar ne sipariş alırlarsa onu satarlar.
görsel
Güney Kore 1 milyon 600 bin vatandaşının 10,000 dolara kadar olan borçlarını sileceğini duyurdu. Sebebi, hayata taze bir başlangıç yapabilmelerine yardımcı olmak.

Bizde yapılan zamlar yetmezmiş gibi
Milletvekillerine 12 implant hakkı
Sosyal tesislerden en üst düzeyde yararlanma hakkı getirildi.
1980 lere kadar gsyh sı türkiyeden az olan ancak 80 den sonra atağa kalkıp bizi geride bırakan ülkedir güney kore. Yani vs nin sonucu çoktan bellidir.
Kore'nin iki dizisini izledim. Biri signal isimli güzel bi polisiye, diğeri ismini hatırlayamadığım çok eğlenceli fantastik bi yapımdı.
Kore'yle alakam bu kadar.

Türkiye'de ise yaşıyorum işte.
Ağlamak istiyorum eved.
90lı yılların ortasında Güney Kore'ye aynı bizde olduğu gibi sıcak para giriyor (dolar). Adamlar doları inşaat veya köprülere yollara değil ar- ge ve eğitime yatıyorlar.

2000 yılında
Samsung
LG
Hyundai
Kia
Gibi dünya markaları çıkıyor.