bugün

herkes uyurken güneşle beraber uyanmak. Doğa sessiz olduğu için her şey çok farklıdır. Alabileceğiniz bütün hazları almanın mümkün olduğu saatlerdir.
fakir, aç, muhtaç ve çalışmak zorunda iseniz keyfini almadan başlayacağınız gündür.
bugün yaptığım hatadır efenim.tam güne erkne uyandım ne güzel lan diyordum bir baktım ki ev duman içinde ne oluyor lan yanıyomuyuz yoksa falan diye düşünürkene bi baktım meğerse ev arkadaşım sigara böreği yapıyomuş. ben daha erken uyanırmıyım sözlük üç bçuk attım sabah sabah.
okunan başlık: güne erken boşalma.
biraz uykusuz biraz yorgun ve trafik acık oldugu ıcın bıraz sevındırıcı bı olay.
ankilozan spondilit iseniz normaldir.
güzelleştirmek gerekir. kupa kızı ve sinek valesi, kahve ve excel ile.
Atalar demiş ya "erken kalkan yol alır" diye çok doğru söylemişler. Sabahın serinliği iliklere işleyince vücut günaydın diyor ancak. Hafif ama nahif bir titreme ile vücut kendine geliyor.
kesinlikle zindelik sebebidir.
kargalar brunchlarını yapmadan ayakta olmaktır.
günboyu esneme nedenidir.
eskilerin daha "karga *okunu yemeden ayaktasın,sanki bostana lahana dikmeye mi gideceksin?"sözünün zıttıdır. fazla uykunun zararlı olduğundan,zindelik verir, güne erken başlayıp erken yol almış olursunuz. böylelikle işlerin büyük bir kısmını halledilmiş olur. en önemli kısmı da çok fazla uyumayarak,günü ziyan etmemiş olmaktır.normal uyku seyrinin kanıtıdır özetle.
kapalı ve yağmurlu havalarda hayli zor olan eylemdir. o yatak tüm cazibesiyle sizi geri çağırır ancak ekmek parsıdır işe gitmek zorundasınızdır. * * *
günün ilk saatlerinde uyanmak,

zaman izafi. güne erken başlarsın, gece mahzundur, ya da uyku kızgın. günü zamanı parçalamışız bir kere, hepsini aynı anda mutlu etmek ve elbette her parçasında aynı kıvamda yaşamak imkansız. ıskalarız birini, bir kaçını.
geceyi severim.
el ayak çekilmiş, yarim olmuştur saatler. uzaktan yatsı takılır kulağıma. gece henüz inmemiştir adamakıllı, sokağa. tek tük araba seslerinde hızlı yayılır müezzinin sesi sanki. kimi telaşlı ayak sesleri takılır, cılız ışıkların gölgesi, cılız. pencerelerden lambalar değil ekranlar yansıyordur, göz kırpar gibi. sahne ışıkları söner ya hani, peş peşe, aynı hızda olmasa da bakarsın kararır pencereler, inatçıları yok değil.
uykum gelmez pek, uykuyu çağırırım gel al beni. söz dinler çoğu zaman, kimiler de inat. demek ki gece daha bitmemiş, karanlığın yalnızlığına göz kırparım.
açıksa gök yüzü, bulutlar dağınık ve avare ise, güneşin tan yerine ziyaretinden önce veya kol kola martıların canhıraş feryatları, yaz sabahları. aralarına girip ulaşmak için çırpınan sabah ezanı. serinliği hissederim sanki, yada garip ürperti.
gün başlamıştır artık, gece mutlu ayrılır benden, bekle beni. uyku uykusuzluğunda göz çapağı. dedim ya memnun etmek zordur zamanı.
Normal olandır, boşuna horoz ötmemekte, güneş boşuna o saatte doğmamaktadır.
bir tavsiyedir.

nasıl başlamayım lan nasıl.

mecbur iş güç koşturmaca, hepsi erkenden başlıyor.

kusura bakmayın mastar eki göremeyince coştum birden ama çok doluyum.
Geç keşfettiğim ama moral seviyemi üst düzeyde tutan şey.
güne hangi saatte başladığın değil, hangi saatte uyandığın önemlidir. çünkü ben 6:30 da güne başlayıp, 12:00 gibi uyanıyorum.
Peki bunu ne şekilde yanlış okumuş olabilirim sizce?
Bak ne güzel önerme gibi başlıktır başlama işte. Neyse doğrusu güne erken başlamak en iyisi böyle buz tanecikli bir rüzgarın esintisinde evden çıkarsınız omuzlarınızın arasına başınızı sıkıştırıp buralarda fabrika çok erken saatler buraların en kalabalık olduğu saatlerdir herkes koşuşur değişik bir his katar bana hep sevmşimdir acelesi olan insanları izlemeyi.
Güne erken başlamama durumudur.
batı avrupa geleneğidir. saat 6 olunca millet yollara düşer. emekliler bile sabah sabah markete alışverişe giderler. ulan yatın uyuyun ulaaaaan delendirmeyin beni. ben mi sabahladım.
günü daha iyi kullanma olanağı sağlar önerilir yapılması her insana.
Saat 6 bile degil anasini satayim neden ben uyanigim.

Hayvan gibi paso yatan insanlardan olmak isterdim.
en doğrusudur. "başlama" yapma diyor yani. saat 10 a kadar uyumak lazım 25 senedir erken kalkıp başlıyoruz da ne oluyor sanki..