bugün

2028 seçiminide tayyipli tayyipsiz akp kazanacak boşuna ümitlenmeyin şüphesiz..

edit: eksiliyosunuz falan ama o zamana kadar vatandaşlık verilen suriyeli ve afganların sayısı hayli artıcak ve oy farkı baya bi artıcak.. bu gerçeği görün.. seçim yasasını değiştirip tayyipin tekrar adaylığının önünü açabilirler olmaz demeyin..
vay amk adam haklı lan.

gerçek gibi gerçek.
istemediğin ne varsa kapını çalıyor. Ben isterken aklınız neredeydi diye sorasım geliyor bazen. Yanlışlıkla yeni işe girdim sanırım.
Dert edindiğin her şeyi çözsen bile özünde hiçbir şeyin gerçek anlamda kimsenin umrunda olmayacak. Fakat yine de sen öyleymiş gibi hissederek yaşamaya devam edeceksin.
dünya düz değildir
koronavirüs vardır
haliç'in altında altın yok
haarp sadece meteoroloji istasyonudur
blue beam bir tür hava olayıdır
12 eylül darbesi nato darbesidir ve akpnin kuruluş projesidir
rtenin elinde devlet bahçeli'nin seks kaseti var
kılıçdaroğlu'nda liderlik vasfı yok
Hiçbir şey kolay deildir.
akp hala iktidarda.
(bildiğim kadarıyla) dün gece, ülkenin en büyük holdinglerinden biri için bi çeşit çok yüksek mevkiye (yönetim kurulu üyeliği gibi bir şey) seçilen genç bir adam, egenin buyuksehirlerinden birinin ilçesinde neredeyse izbe bir evde yaşayan babasının serdiği döşekte yattı.

Bu adamın aylık geliri sanırım 80.000 tl filan.

Bunu siz gençler için yazdım. Bu adamın kısmeti milyonda birdir bence o yüzden mezun olur olmaz benim başıma da böyle bir kariyer kapısı açılır diye düşünmeyin ama bilin istedim; gayretten ayrılmayın ve içine dogdugunuz şartları pek de onemsemeyin.

Bu gayretin içindekiler; son derece sıradan ve oldukça inek bir öğrenci hayatı, kendine benzeyen arkadaşlar, ailenin para durumuna göre hareket etmek, elinden geldiğince ibadet (hayır,adam fetocu değil), günahlardan sakınmak (içkisi sigarası yok) bu yolla ALLAH'IN rızasını kazanmak, yurt dışında yüksek lisans, ogrencilik yıllarından itibaren çalışma hayatı ve cok uluslu amatör projelerde görev almak, staj için gittiği yerlerde kalacakmış gibi is takibi, disiplin ve efendilik.

Soranlar için gelsin (bu son ama daha da editlemem artık);
babası, olmadık insanlara ve islere para kaptıran, hafif serseri ruhlu bir adam, biraz da bencil, ailesini düşünmeyen, uzağa kaçıp yerleşen bir tip. Çocuk, haklı olarak sadece acil durumlarında yardım ediyor babasına. Tek geliri yukarda yazdığım yüklü maaşı, faize borsaya bulaşmaz (sanırım), kendi coluk çocuğunu gecindiryor onlar için biriktiriyor ve is çevresi açısından Etiler tarafinda oturmak ve ona göre harcama yapmak zorunda.
dünya kimine eyfel kulesinde aşk kimine ortadoğu'da 5 yaşında ölüm.
duygular değişir, düşünceler değişir, sevgiler biter, aşklar ölür, insanlar asla yapmam dediklerini yapar. O yüzden kimseye gerçek manada güvenmeyin, kimseden emin olmayın ki ilerde şaşırmayın.
Burası şizofren dolu.
fakiriz.
Hayat çok pahalı .
görsel
Her gelenin nasibimiz olmadığı gibi her giden de kaybımız değil.
öleceğiz ve bizi hatırlayan son insan öldüğünde de unutulacağız.
dinciler hırsızdır çalar.
Herkes birgün gider.
Hakiki bir kusur, yalan bir mükemmeliyetten daha değerlidir.
insanlardan dost olmaz.
görsel
Demokrasi yok. Ama bayramı var.
Sırtüstü yatanlar uyku felci oluyor.
bu gecede manitaya gidicem artık yapıcak bişey yok.
Atmosfer olmasaymış; gökyüzü mavi değil siyah olurmuş.