bugün

Allahım sen vatanımızı milletimizi koru. Hakkımızda hayırlısı neyse onu ver. Bölmeye çalışanlara fırsat verme.
allah'ım memleketçe bin türlü belamızı ver.

atalarımızın çocukları olamayacak kadar salak ve duyarsızız...
Beni benden koru.
allahım sen merhametlilerin en merhametlisisin. sen bizi, merhametimini esirgemediğin kullarından eyle, bizi doğru yola götürecek şeyleri nasip eyle, sana el açmaktan alıkoyacak şeylerden de uzak eyle bizi. amin.
allahım, biz affedilmeye layık olduğumuz için değil, sen affetmeyi çok sevdiğin için affına munasır eyle bizi, kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden hayırlı kıl. amin.
kim benim hakkımda ne düşünüyorsa allah ona iki katını versin. Selam ve dua ile hayırlı cumalar.
Tanrım! işe yaramaz şeyleri görmemize engel ol, Sen'in tüm gerçeğini görmek için her şeyi gören gözler ver.
Rabbim herkesi sevdiğine kavuştursun diyeceğim ama şeriat olmadan zor kızlar lütfen kusura bakmayın. Ben birini seviyorum hepinize destek olamam.
allahım o uzun hırsız mahkemede yaptıklarının hesabını vermeden alma yanına yarabbim. amin.
allah'ım nolur artık şu malum hanımefendi bana aşık olsun.
kibirden, kendini çok beğenen bir insan olmaktan, cimrilikten, nankörlükten sana sığınırım.
Fatiha suresidir fatiha suresi hem güzel bir dua hemde bir yakarıştır.