bugün

Bu saatten sonra uyumanın sonucudur. Yada bu saate kadar uyumamanın sonucudur.
Saçma sapan rüyalar bu uyku türünde görülür. Fakat öyle gerçekçidir ki uyandıktan sonra bile etkisi sürer.
Tadından yenmez uyku cesıdıdır.
bol bol d vitamini takviyesiyle gerçekleşeceğinden, sağlıklı bir uyku türü.
tom ve jerry izlerken olacaksa tadından yenmez.
yapabilen herkesin kıymetini ilmesi gereken. şu an uyuyakalmak üzereyim, iyi uykular sözlük.
Gunduz uyuyup uyandiktan sonra salak gibi kalkiyorum.
Beni dinlendirme yerine daha çok yoruyor o yüzden olabildiğince direniyorum.
öğle ve ikindi vakti arasında yapılanı peygamber efendimizin sünnetidir, çok verimli ve sağlıklıdır. 1 saati gecenin 4 saatlik uykusuna bedeldir. tavsiye edilir.

ama akşamüstü uyuduğun zaman uyandığında zombiye dönüşüyorsun. bu tavsiye edilmez.
insanı sersem eden uyku türüdür.
şimdi şöyle derler. 12 ile 3 arasında yapılırsa faydalı olurmuş. 3 ten sonra öğlen uykusunu tavsiye etmiyorlar.

bana şahane gelen bi uyku türüdür.
Yorgunluk sonrası yapılıyorsa efsane bi şey oluyor, uyandıktan sonra dakikalarca o hazzı yaşıyorum.
1 saati geçmemesi gereken uyku.

Ayrıca (bkz: siesta)
uykusuzluktan gebersem de gerçekleştirmeyi başaramadığım aktivite.
lan Karadenizliler gündüz uyuyabiliceğiniz mükemmel bir iklime, oksijene sahipsiniz ama yine de patlayacak bomba gibi dolanıyorsunuz etrafta, neden?
Az önce uyandım ve kendimi pamuk gibi hissediyorum. Bir yıldır falan asla gündüz uyuyamıyorum nimet nimet. Baya baya uyumuşum bilincim gitmiş, ses duymadım üstüne rüya bile gördüm tabii rüyada güzel şeyler olmuyordu ama sonuçta uyudum.
şu an onun acısını çekiyorum. gram uykum yok...
uyaninca kendini daha da çökmüş ve yorulmuş hissediyorsun. tavsiye etmiyorum. 00'a kadar sabredin öyle uyuyun.
Benim eskiden uyaninca kafam kazan gibi olurdu bi garip olurdu ama simmmdi geceden pek farki yok diş sesleri duymak disinda.
Çin'deki Guangzhou Tıp Üniversitesi'nden bilim insanları, yüzde 39'u gün içinde uyuyan 313 binden fazla kişinin verilerini analiz etmiş. Sonuçlara göre gündüzleri bir saatten fazla uykuyu tercih edenlerin kardiyovasküler hastalık riskinde yüzde 34, farklı nedenlerden ölüm riskinde yüzde 30 artış olduğunu tespit etmişler, gündüz uykusu tehlikesinin günde 6 saatten fazla uyuyanlar için geçerli olduğunu kaydetmişler.

Ve şu sonuca varmışlar: Günde bir saatten fazla süren gündüz uykusu aslında insan sağlığı için zararlıymış. Uzmanlar, 30 ila 45 dakikadan daha az gündüz uykusunun ise geceleri iyi uyuyamayan kişilerde kalp sağlığını iyileştirebileceğini açıklamış. Yani en fazla 45 dakika gündüz uykusuna izin var. Aksi takdirde kalp, damar, atardamar ve toplardamarlarımızla ilgili sağlık problemleri yaşama olasılığımız yükseliyor.

(bkz: https://www.milliyet.com....lcusu-neler-soyledi-89885)
Gündüz uykusu, akşam uykusu, gece uykusu hiç farketmez hepsi benim bebeğim gibi.
büyükbabam bir allahın günü aksatmadan öğleyin uyurdu 1 saat kadar...
ölünceye kadar.

90 küsür yaşında öldü... o da hastalıktan değil, organların ve vücudun artık yaşlanmış olmasından.