bugün

özellikle kalabalık sözlüklerde ciddi bir haber sitesini takip etmekten daha fazla bilgi alınabildiğinden son derece faydalı bir eylemdir.
eğer spor haberlerini takip etmek istiyorsanız yararlı eylem.zira sol framede çoğunlukla maç tarihleri ve analizleri yer almaktadır.an itibariyle * * * * * * *...
içinde gazetecilik hevesi barındırdığını düşündüğüm sözlük yazarlarının, ulusal ve uluslar arası basında yer alan haberleri ve köşe yazılarını sözlüğe taşımaları sonucu diğer yazar ve okurlarda zuhur edebilicek alışkanlık...
özellikle, deprem haberlerinin medyadan önce duyulması sonucu alışkanlık yapan takip. kandilli rasathane müdürü veya anchorman ya da anchorwoman edasıyla, yakınlara, sıcağı sıcağına olayları aktarma imkanı yaratır.
televizyon seyretmeye cesaret edememek..
televizyon veya gazete okumaya gerek olmadığı andır.*
yapıyorum. pişman değilim. magazinli, ali kırcalı ya da türkçe bilmeyen mehmet ali birandlı haberleri izlemekten daha mantıklı geliyor bana.
son derece yararlı bir tarzdır. gündem gazetelerde bize yutturulan şeyler olmamalı. gerçek gündem insanların konuştuğu şeyler olmalı sokakda.

sözlük gündemi serbest piyasa gündemi olduğundan her daim sol frame güzel bir gündem özetidir günün. biraz iç karartıcı ama en azından gerçekçi.
bütün yazarların yapması durumunda gündeme fransız kalma ile sonuçlanabilecek eylem.
uludağ sözlüğün sıkıcı bi gazete ya da haber portalı haline geldiğinin göstergesidir.

(bkz: allah yazdıysa bozsun)
asosyal bünyenin * yapabileceği harekettir.
yandaş medyadan yalan yanlış bilgiler almaktansa sözlüğün takip edilmesi daha rasyoneldir.
sözlük zaten yandaş bir medya durumunda.
yalanın, iftiranın, manipülasyonun gırla gittiği bir ortamda yapılması hatadır.
Farklı seslere ihtiyacı olduğunu anlayan kişi beyanı.
Haklıdır.
Tembel kişi eylemi. Bi noktadan sonra saçmalamaya başlayacaktır. Zaten modlar adamın ruh sağlığına zararlıdır.
sakıncalı, artık sözlükte takıla takıla, her tarafı am, göt, meme olarak görmeye başladım.