bugün

dehşet bi kafein bağımlılığı başladı bende. gün içinde boş bulunduğum her an kendimi kave yudumlamaktan alıkoyamıyorum. bir bardağa neredeyse iki tatlı kaşığı kahve ekleyip sütsüz ve şekersiz içerek adeta midemi yumrukluyorum.

ölmem umarım. son günlerde azaltmaya çalışıyorum.

edit: öleceğim söylendi. atın ölümü arpadan olsun.
Aşırı çarpıntıdan kalp sorunları yaşaması muhtemel adamdır.
bir yerden sonra ellerinin titremesine maruz kalacak adamdır. kahveyi azaltmadığı sürece vücüdu daha garip tepkiler verebilir. bir dönem bu durumu yaşadım. iki gün başım döndü, birinci gün yatarken dönüyordu, ikinci gün ayağa kalkınca dönüyordu. evden hiç çıkamadım. sonra doktora gittim. bütün göze varıncaya kadar bütün reflekslerimi kontrol etti. beni olduğum yerde çevirdi. bir sonuca varamadı. en son biraz da sayıyı düşürerek "günde en az sekiz bardak kahve içiyorum" dedim. güldü, dedi "kahvenin fazlası üç bardaktır. insan gibi içsene şu kahveyi oğlum." dediğini yaptım. bir hafta hiç kahve tüketmedim, sonra 5 bardak içmeye başladım. hiçbir sıkıntım kalmadı.
Bu adam benim sözlük. Elimden kahve ve sigara eksik olmuyor. Geceler uyutmuyor, gündüzler koşturuyor. iş yoğunluğunun alemet-i ferikası bu. Zaman zaman zorlansamda memnunum. 10 bardak kahve içen insan genellikle iş yükünden içer diye tahmin ediyorum, elbette tiryakiside olabilir kahve güzel şey sözlük.
bi kahvemiz var onu da karalamayın arkadaşlar.
Cold brew içecektik şimdi ufff canım çekti.